Irány Európa - A Ferencváros visszavágott a Dinamónak!

A Ferencváros 2-1-re legyőzte a Dinamo Zagrebet és így nemcsak, hogy bejutott a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe, de biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupasorozatban.

Fotó: MTI

Akárcsak egy évvel ezelőtt, úgy idén is a horvát futball zászlóshajója vagyis a Dinamo Zagreb volt a Ferencváros ellenfele a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében. Akkor a horvátok 4-0-ra győztek a magyar fővárosban a horvátországi döntetlent követően ám óriási változást jelentett, hogy a zágrábiak akkori legjobb játékosa Dani Olmo azóta már eligazolt, valamint, hogy egyetlen meccsen dőlt el a párharc. A találkozót az UEFA szabályai szerint nézők nélkül rendezték meg, ám a Groupama Aréna környéken összegyűlő drukkerek így is valamifajta lelki pluszt tudtak adni a ferencvárosiaknak.

Álomszerűen indult a mérkőzés ferencvárosi szempontból mivel a nyolcvanadik másodpercben Lovrencsics Gergő a zágrábi hálóba továbbította Tocmac Nguen labdáját. A horvátok a bekapott góltól felélénkültek, ám Stojanovic helyzete nem volt megoldhatatlan feladat Dibusz Dénesnek, Gojak lövését pedig Civic tökéletesen blokkolta. A 23. percben aztán egyenlített a vendégcsapat: egy horvát szöglet Uzuniról a kapuba pattant.

A Ferencváros dolgát ráadásul nemcsak az öngól nehezítette, de két perccel a találatot követően Lovrencsicset sérülés miatt le kellett cserélni. A magyar csapat nem tört meg két ekkora csapástól, sőt visszavette a játék irányítását, de Boli és Uzuni sem tudott gólt szerezni az első félidőben. A játékrész hajrájára némileg felélénkültek a a horvátok, de Sigér bravúros mentéssel akadályozta meg Kastratit, hogy még nagyobb helyzetbe kerüljön.

Jobban kezdte a hazai csapat a második félidőt, de Sigér egy szöglet után nem találta el jól a labdát. Az 55. perc után megint a zágrábiak nyomtak, de Dibusz nagyot védett Stojanovic nem járt túl Dibusz eszén, Kastrati pedig még a kaput sem találta el. A két kihagyott horvát-lehetőség után aztán Uzuni egy védelmi hibát kihasználva megint előnyhöz juttatta a Ferencvárost.

A 74. percben aztán Szerhij Rebrov újabb emberét veszítette el sérülés miatt: Kovacevicet kellett lecserélni. A Dinamo jóval többet birtokolta a labdát, ám a vendégek mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. A horvátok a meccs hajrájában egyetlen valamirevaló helyzetig jutottak, ám Gavranovic lövését előbb Dibusz védte, majd az ismétlést a horvát játékos fölé vágta.

A Ferencváros 2-1-es győzelme nemcsak BL-továbbjutást ér, de eldőlt, hogy a magyar bajnok valamelyik európai kupában biztos főtáblás. A ferencvárosiak ellenfele a Qarabag-Molde párharc továbbjutója lesz. A Bajnokok Ligája negyedik selejtezőkörében már két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

Ferencváros-Dinamo Zagreb (horvát) 2-1 (1-1)

Groupama Aréna, zárt kapus, v.: Tobias Stieler (német)
Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 25.), Blazic, Kovacevic (Frimpong, 73.), Civic - Sigér, Somália, Haratin - Nguen, Boli (Isael, 67.), Uzuni
Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Dilaver, Gvardiol, Leovac - Ademi - Kastrati, Gojak (Gavranovic, 71.), Majer (Jakic, 60.), Orsic (Ivanusec, 72.) - Petkovic

gólszerzők: Lovrencsics (2.), Uzuni (65.) illetve Uzuni (23. - öngól)
sárga lap: Boli (67.), Nguen (78.), Frimpong (79.), Civic (87.), illetve Gojak (61.), Jakic (81.)