Négy újabb halott Magyarországon
744 főre nőtt a hazánkban beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, elhunyt újabb négy idős krónikus beteg, és 67 főre emelkedett a gyógyultak száma.

Bajnokok Ligája: bajban a Juventus és a Real Madrid

A Manchester City hátrányból fordítva tudott nyerni Madridban a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán, a Lyon hazai pályán lepte meg az olasz bajnokot.

Real Madrid-Manchester City 1-2 (Isco 60., illetve Gabriel Jesus 78., de Bruyne – büntetőből 83.)

A mérkőzés előtt az angol együttest tartották a fogadóirodák esélyesebbnek, azonban a vendégek kezdőcsapatából Sergio Agüero és Raheem Sterling is csak a kispadon kapott helyet. A másik oldalon Marcelo és Toni Kroos sem kapott lehetőséget Zinedine Zidanetól a kezdő tizenegyben.

A házigazda madridiak nagyszerűen kezdték az összecsapást, többet birtokolták a labdát, viszont a mezőnyfölényből nagyobb helyzethez nem jutottak el a spanyolok. Ellenben a Manchester City már a 21. percben veszélyeztetett Gabriel Jesus révén, viszont a brazil próbálkozását hárítani tudta Thibaut Courtois. Bő hét perc múlva aztán már Kevin De Bruyne lőhetett, de a labda a kapu fölött szállt el. A 29. percben aztán Benjamin Mendy kapott sárga lapot, amivel eldőlt, hogy a visszavágón nem léphet pályára a francia. A félidő hátralevő részében aztán csak kisebb próbálkozások akadtak itt is ott is, így egy viszonylag eseménytelen félidőt követően 0-0-ás döntetlennél vonultak szünetre a felek.

A fordulás után aztán nem kellett volna sokat várni az első gólra, de az 50. percben Kevin de Bruyne és Riyad Mahrez összjátéka után védeni tudott Thibaut Courtois. Bő tíz perccel később aztán egy hatalmas védelmi baki után Vinicius Junior tudott Isco elé passzolni, aki magabiztosan lőtt Ederson mellett a kapuba, így szinte a semmiből előnybe került a Real Madrid.

Ezután a Manchester City került kisebb mezőnyfölénybe, aminek a 78. percben lett meg az eredménye: Kevin de Bruyne ívelte középre a labdát, amit aztán Gabriel Jesus tudott a kapuba juttatni Sergio Ramos mellett. Felmerült, hogy a brazil szabálytalankodott, de a videóbíró nem érvénytelenítette a gólt.

Bő öt perc múlva aztán tizenegyeshez is jutott a Manchester City, amihez Kevin de Bruyne állt oda: a belga magabiztosan értékesítette a tizenegyest, így fordított a Manchester City. Végül még emberhátrányba is került a Real Madrid Sergio Ramos kiállítását követően, viszont ez nem befolyásolta a találkozó kimenetelét, amely így 2-1-es angol sikerrel zárult.

Szabó Róbert

Olympique Lyon-Juventus 1-0 (Tousart 31.)

Talán egyik párharc sem tűnt annyira egyoldalúnak a szakértők szerint, mint a Lyon és a Juventus csatája. Az egyenlőtlen esélyek amiatt is alakultak ki, mert a lyoniak több kulcsemberüket is elveszítették a szezonban (köztük Memphis Depayt és Rafaelt is), és csak szenvednek a Ligue 1-ben, míg az olasz listavezető a legerősebb keretével készülhetett a kétfelvonásos csatára.

A várakozásokkal azonban teljesen ellentétes volt az első félidő képe: a vendégek komoly lehetőségig sem jutottak 45 percig, míg a francia csapat tudása legjavát nyújtotta.A 20. percben már vezethetett is volna az OL, ám Karl Toko Ekambi csak a keresztlécet találta el egy szögletet követően. Ami nem ment a kameruni csatárnak, az összejött Lucas Tousart-nak,aki a 31. percben előnyhöz juttatta csapatát. A torinóiak még némileg örülhettek is, hogy csak 1-0-al mehettek szünetre, mert Ekambi a játékrész hajrájában ziccert rontott, Juan Cuadrado kezezésére pedig nem ítéltek tizenegyest a videózás után.

Fordulás után aztán úgy tűnt kezd felébredni a Juventus is, a "zebrák" mezőnyfölénye az idő előrehaladtával egyre csak nőtt, és ez a helyzetek számán is megmutatkozott. Paulo Dybala azonban hiába került helyzetbe Alex Sandro passzát követően, ám nem tudott egalizálni. Az utolsó 10 percre már teljesen beszorult a hazai csapat és a becserélt Gonzalo Higuain is közel járt az egyenlítéshez, Paulo Dybala labdája utat is talált a kapuba, ám a támadó lesen volt, így a gól nem volt érvényes. Az argentin játékos az utolsó percekben is főszereplő volt, amikor védője szorításában elesett, ám Jesús Gil Manzano sípja néma maradt.

A Lyon végül a lefújásig megtartotta az előnyét és így meglepetést aratva 1-0-ra legyőzte a jóval esélyesebb ellenfelét. A visszavágóra március 17-én kerül sor.