Négy újabb halott Magyarországon
744 főre nőtt a hazánkban beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, elhunyt újabb négy idős krónikus beteg, és 67 főre emelkedett a gyógyultak száma.

Bajnokok Ligája: Gulácsi parádézott, tovább tart az olasz csoda

Két mérkőzést rendeztek szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében: az RB Leipzig a tavalyi döntős Tottenham otthonában nyert, az Atalanta hazai pályán intézte el a Valenciát.

Tottenham-RB Leipzig 0-1

Jól indult a mérkőzés, a Leipzig már fél perc elteltével veszélyeztetett, majd egy percen belül két óriási bravúrt mutatott be a Spurs kapujába visszatérő Hugo Lloris. Kis túlzással másfél percen belül három gólt is szerezhetett volna a német együttes. A nyolcadik percben aztán Gulácsi Péter is megmutatta, hogy miért tartozik a világ legjobb kapusai közé. Bergwijn csavarására ért le parádésan a magyar kapus, így ő is bravúrral kezdte a mérkőzést.

A 17. percben Schick veszélyeztetett fejesből egy szögletet követően, ám kaput nem talált. Itt már viszont Lloris is verve volt. A 36. percben Werner került ziccerbe, de Lloris ezúttal is hárítani tudott, igaz a német támadó nem helyezte jól a lövését. Az első félidőben jobban játszott a lipcsei együttes, többször is veszélyeztetett, közelebb volt a gólhoz, ám a Tottenham francia kapusa mindig útját állta a labdának (0-0).

A második félidő elején is láthattunk egy Gulácsi bravúrt, egy középre tett labdába kotortak bele a hazaiak, amire reflexszerűen ért le a magyar kapus. Az 56. percben aztán Davies buta szabálytalanságát követően a 16-oson belül büntetőt ítélt a török játékvezető, amit Timo Werner pár lépésről nekifutva higgadtan értékesített (0-1).

A 62. percben Schick került ajtó-ablak ziccerbe, de közeli lövésével a kapust találta el. A 73. percben Gulácsi Péter harmadik extra védését mutatta be egy Spurs szabadrúgás után, a hosszúba tartó labdát a kapufára paskolta. A 89. percben egy beadást követően Lucas Moura fejelhetett közelről, de magasan a kapu fölé bólintotta a labdát.

A Tottenhamnek végül nem jött össze az egyenlítő találat, így a német együttes egy gólos győzelmet aratott idegenben némi meglepetésre. Az első félidőben akár több góllal is vezethettek volna a vendégek, ám Gulácsi Péter remek teljesítménye is kellett ahhoz, hogy végül ne legyen döntetlen a vége. Hiába húzódott előrébb a Spurs az utolsó 20 percben, gólt már nem sikerült szereznie Mourinho együttesének.

Tottenham Hotspur-RB Leipzig 0-1 (0-0)

Tottenham Hotspur Stadium, vezette: Cüneyt Cakir
Tottenham Hotspur: Lloris - Aurirer, Sanchez, Davies, Alderweireld - Fernandes (Lamela 64.), Winks - Lo Celso, Alli (Ndombele 64.), Bergwijn - Lucas
Vezetőedző: Jose Mourinho
RB Leipzig: Gulácsi - Klostermann, Ampadu, Halstenberg - Mukiele, Sabitzer, Laimer (Forsberg 83.), Angelino - Nkunku (Haidara 74.), Werner - Schick (Poulsen 77.)
Vezetőedző: Julian Nagelsmann
Gólszerző: Werner 58.- 11-esből.

Atalanta-Valencia 4-1

Történelmi tettet hajtott végre az Atalanta a Bajnokok Ligája csoportkörében, ugyanis fennállása első BL-idényében úgy jutott tovább kvartettjéből, hogy három játéknap után csupán egyetlen pontja volt. Nem csoda hát, hogy a 120 ezer főt számláló Bergamo lakosságának egyharmada Milánóba zarándokolt szerda este, hogy a kedvenceket megnézze a Valencia ellen a nyolcaddöntő első felvonásán - az Atalanta otthona ugyanis nem BL-kompatibilis.

A Valencia továbbjutása legalább akkora meglepetésnek számított, a spanyolok a Chelsea-t és az Ajaxot utasították maguk mögé és nyerték meg négyesüket, így tulajdonképpen mindkét gárda különösebb teher nélkül vághatott neki a nyolcaddöntős párharcnak. A Valencia legutóbb tizenhárom évvel ezelőtt járt a legjobb nyolc között az első számú európai kupasorozatban, az Atalanta pedig értelemszerűen még soha.

A mérkőzés remek iramban kezdődött, az első lehetőséget pedig az ötödik percben jegyezhettük fel, Alejandro Gomez lőhetett veszélyes helyről az hazai szabadrúgás variáció után, ám kísérlete nem talált kaput. Az olaszok nagy nyomást helyeztek a vendégekre, a nyolcadik percben Mario Pasalic került ziccerbe, de a horvát csatár lövését bravúrral hárította Jaume Domenech kapus.

A tizenhatodik percben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult, egy pofás akció végén Alejandro Gomez lőtt át élesen egy labdát a hosszú oldalra, Hans Hateboer megelőzte Gayat, majd a kivetődő kapus mozgásával ellentétes irányba, a hosszúba lőtt. A holland játékosnak nemcsak a Bajnokok Ligájában, de az egész szezonban ez volt az első találata.

A vezető találat megszerzését követően is nyomás alatt tartották a hazaiak a valenciai kaput, a 21. percben Robin Gosens duplázhatta volna meg a hazai előnyt, ám a belga játékos lövése az oldalhálóban kötött ki. Az első fél óra elteltével aztán életjeleket adott magáról a Valencia, olyannyira, hogy kis híján a semmiből egyenlített is. Egy gyors szabadrúgás után az Atalanta bal oldalán bontotta meg a védelmet a spanyol gárda, Ferran Torres benézett középre, mintha centerezni akarna, de váratlanul kapura lőtt és a rövid felső sarokba tartó labdáját csak a kapufa tudta megállítani.

Néhány perccel később még ennél is komolyabb lehetőséget puskázott el a spanyol gárda, Goncalo Guedes került ziccerbe, de lövése élesen elsuhant a bergamói kapu előtt. A néhány percnyi valenciai fölény gyorsan tovaszállt, a hajrá már ismét az Atalanta szája íze szerint alakult, Marten De Roon és Alejandro Gomez is eleresztett egy-egy sistergő löketet, ám egyik lövés sem talált kaput.

Nem úgy Josip Ilicic kísérlete! A szlovén csatár a 40. percben kapott egy remek passzt a tizenhatos vonalán, majd három ember gyűrűjében kibrusztolta magának a lövőhelyzetet és azonnal tüzelt. Annak ellenére, hogy a rosszabbik lábával eresztette el a löketet, igen jól sikerült, Domenehc kapus hiába repült, nem tudta kipiszkálni a hosszú felsőből a labdát.

A szünet után sem vette le a lábát a gázról az Atalanta, az 50. percben pedig néhány centiméteren múlt csupán, hogy nem állt 3-0 az eredményjelzőn, Gomez előtt nyílt meg egy hatalmas terület a valenciai védelem jobb oldalán, az olaszok játékmestere élesen lőtt középre, lövés szerű beadásába Diakhaby tette bele a lábát és lőtt majdnem gólt a saját kapujába. Szinte az ellentámadásból szépíthetett volna a Valencia, Ferran Torres beadását Carlos Soler lőtte a kapu mellé, ez pedig gyorsan megbosszulta magát.

Az 57. percben megszerezte harmadik gólját a hazai csapat, Remo Freuler addig-addig tologatta a labdát a tizenhatos előterében, amíg folyosót nem talált a lövésre, mesterien elkanyarított lövése pedig védhetetlenül csapódott a hosszú alsóba.A vendégek ezt követően nagyobb kockázatot vállaltak és Pierluigi Gollini kapus kapitális hibájának köszönhetően ziccerbe is kerültek. A bergamóiak hálóőre egyenesen Ferran Torres lábára helyezett egy felszabadítást, Torres az ajtó-ablak helyzetben lévő Maxi Gómez elé tálalt, de a csatár bántóan rosszul lőtt, Gollini gyorsan javíthatta hibáját egy védéssel.

Egy perccel később erre is ráfizetett a Valencia, ugyanis Hateboer megszerezte második találatát, a jobb szélen gyakorlatilag senkitől nem zavartatva gyalogolhatott be a valenciai kapuba a labdával. A szituációt visszanézte a VAR, mert Ilicic leshelyzetben tartózkodott az indítás pillanatában, csakhogy a csatár nem avatkozott játékba, így érvényesnek ítélték meg a találatot.A 66. percben aztán a Valencia is feliratkozott az eredményjelző táblára, a csereként beállt Denis Cserisev első labdaérintéséből remekbe szabott gólt lőtt a hosszú alsó sarokba, a találat pedig szemmel láthatóan fel is pörgette a vendégeket.

Nem sokkal később az orosz válogatott előtt újabb ziccer adódott, de Gollini védeni tudott. Az utolsó húsz percben már egyértelműen az történt a pályán, amit a Valencia szeretett volna, de a spanyoloknak nem sikerült tovább faragniuk hátrányukat, így igen nehéz helyzetből várhatják a spanyolországi visszavágót.

San Siro, vezette: Oliver (angol)
Atalanta: Gollini - Caldara (Zapata 75.), Palomino, Toloi - Gosens, Freuler, de Roon, Hateboer - Gomez (Malinovsky 81.), Pasalic (Tameze 90+2.), Ilicic. Vezetőedző: Gianpiero Gasperini.
Valencia: Domenech - Gaya, Diakhaby, Mangala, Wass - Soler, Kondogbia, Parejo, Torres - Gomez (Gameiro 73.), Guedes (Cserisev 64.). Vezetőedző: Albert Celades.
Gólszerző: Hateboer 16. és 63., Ilicic 42., Freuler 57., ill. Cserisev 66.