Vízilabda Eb: bronzérmes a magyar női válogatott!

magyar női vízilabda-válogatott harmadik helyen végzett a budapesti Európa-bajnokságon, miután 10-8-ra legyőzte Hollandiát a bronzmérkőzésen.

Fotó: MTI
Fotó: MTI

Két olyan válogatott vívta a női torna bronzmérkőzését, amely a torna elején kiemelkedett a mezőnyből, ám az elődöntőben mégis vereséget szenvedett. Bíró Attila csapata ráadásul nem is tudott teljes kerettel kiállni, mivel Gurisatti Gréta kézsérülése nem jött rendbe. Az elődöntővel ellentétben ezúttal Gangl Edina kezdett a magyar kapuban és nem Kasó Orsolya.

Rögtön a második magyar támadás meghozta a meccs első gólját, amikor is Keszthelyi Rita volt eredményes. A Budapestre címvédőként érkező hollandok ugyan hamarosan egyenlítettek, ám Szilágyi Dorottya és Keszthelyi révén a mieinknek sikerült kétgólos előnybe kerülniük. A hollandok ezt követően ritmust váltottak és Maud Megens vezérletével zsinórban négyszer vették be Gangl kapuját és így 3-5 állt az eredményjelzőn az első nyolc percet követően.

Szilágyinak sikerült szépítenie a második negyed elején, ám a hollandok kétszer válaszoltak a találatra és amikor Dagmar Genee is betalált, 7-4-re módosítva az állást, úgy tűnt elúszhat a bronzérem. A játékrészt végül Parkes Rebecca gólja zárta le, de a hollandok így is kettővel jobban álltak a szünetben.

Kimaradt az első magyar helyzet a harmadik játékrész elején is, ráadásul Iris Wolves azonnal visszaállította a háromgólos differenciát. Ezután viszont a vendégek érthetetlen módon megtorpantak és a magyar csapat játéka látványosan elkezdett javulni. Előbb Parkes szépített egy csavarásból, majd Rybanska Natasa iratkozott fel a góllövők közé, Leimeter Dóra találata pedig már az egyenlítést jelentette. A BVSC játékosa a találata után vérszemet kapott, mert a holland ellentámadás elhárítása után újfent lövésre vállalkozott, amely szintén az ellenfél kapujában kötött ki. A magyar csapat így, egy parádés fordításnak köszönhetően előnybe került a mindent eldöntő nyolc perc előtt.

Hollandia játéka teljesen szétesett, Ganglnek nem tudtak gólt dobni továbbra sem, sőt a magyar blokkokkal sem tudtak már mit kezdeni. A meccset azonban sokáig nem sikerült eldönteni, mivel csapatunk lehetőségei is kimaradtak. Úgy tűnt nem változik az eredmény a negyedben, ám végül Illés Anna megtörte a gólcsendet, beállítva a 10-8-as végeredményt.

A magyar női vízilabda-válogatott így végül harmadikként zárta a hazai rendezésű Európa-bajnokságot és 1993, 2006, 2008, 2012 és 2014 után szerzett ismét bronzérmet kontinensviadalon.

Magyarország-Hollandia  10-8 (3-5, 2-2, 4-1, 1-0)

Vezette: Nicolosi (olasz), Koryznia (lengyel)

Magyarország: Gangl - Szilágyi 2, Máté, Vályi, Parkes 2, Keszthelyi 2, Garda. Csere: Illés 1, Leimeter 2, Gyöngyössy, Rybanska 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Hollandia: Willemsz - Megens 3, van der Sloot 1, Wolves 1, Stomphorts 1, Rogge, Keuning. Csere: Genee, Sevenich, Joustra, van der Kraats 1, Sleeking 1. Szövetségi kapitány: Arno Havenga