Rövidpályás gyorskorcsolya-Eb: két magyar aranyérem a nyitónapon

Szabó Róbert

Liu Shaoang aranyérmet szerzett a Debrecenben zajló rövidpályás gyorskorcsolya-Eb 1500 méteres számában, míg testvére Liu Shaolin Sándor 500 méteren diadalmaskodott.

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Liu Shaoang testvérével, Liu Shaolin Sándorral sokáig a középmezőnyben haladt a döntőben, azonban a harmadik kör végén egy manőverrel feljött a második helyre. A következő körben aztán már a holland Itzhak de Laatot is maga mögé utasította, így átvette a vezetést. A tavalyi ezüstérmes aztán élni is tudott a lehetőséggel, és az első helyen haladt át a célon, így aranyérmet szerzett, azonban testvére (aki címvédőként vágott neki a versenynek) elesett, így a hetedik lett.

A nőknél Jászapáti Petra és az ausztrál születésű Lockett Dean volt érdekelt az 1500 méteres szám döntőjében, ahol aztán Lockett a nyolcadik lett, míg Jászapáti a tizenegyedik helyen végzett.

Liu Shaolin Sándor nem zuhant össze az 1500 után, és ezt jól mutatta, hogy 500-on rajt-cél győzelmet aratott a negyeddöntőben. Öccse, a legrövidebb táv aranyérmese Shaoang hasonló teljesítményt nyújtott, majd a két fivér az elődöntőben összedolgozva jutott el a fináléba.

Az idősebb testvér kiválóan jött el a rajttól és végül Liu Shaolin Sándor magabiztos rajt-cél győzelemmel aratta élete ötödik Európa-bajnoki győzelmét. A kettős magyar győzelemről végül Liu Shaoang gondoskodott, aki az utolsó körben előzte meg a holland Itzhak de Laat-ot. A dobogó harmadik fokára végül Szemjon Jelisztratov állhatott fel

Holnap az 1000 méter küzdelmeit bonyolítják le a 3000 méteres szuperdöntő, valamint a váltók küzdelmei mellett. Összetettben Liu Shaoang őrzi a vezető helyét, a két magyar váltó egyaránt döntőbe jutott.