Férfi vízilabda Eb: döntőben és a tokiói olimpián a válogatott!

Két legyet egy csapásra! Az utolsó másodpercig izgalmas mérkőzésen nyertünk Montenegró ellen, így a férfi vízilabda-válogatott döntős a hazai rendezésű Európa-bajnokságon és kvalifikálta magát az olimpiára.

Fotó: MTI

Nagyon feszülten indult a meccs, négy percig csak cikáztak a két kapu között a csapatok, minden kísérlet elhalt. Sajnos Montenegró ébredt előbb, Draskovics és Radovics sem hibázott, így kettővel vezetett Gojkovics mester együttese. Egy előny végén Pohl Zoltán szépített, majd Nagy Viktor gyűjtött be újabb védést, így maradt a mínusz egy.

A második negyedben aztán megkezdődött a varázslat: Varga Dénes lőtt csodagólt, Nagy Viktor földöntúli formában repkedett a kapuban, Radovics mégis kifogott rajta. Erdélyi Balázs kettős fórban egyenlített, majd Varga Dénes kapás szélről lőtt a hosszúba, így 4-3-ra vezettünk a szünetben.

Fordulás után keményedett a csata, beindult a pofonofon, de a 21. percben 6-4-re vezettünk! És amit Nagy Viktor művelt, arra nehéz volt szavakat találni. Pjesivac szépített, de Varga értékesített egy ötméterest, Zalánki villant egyet, és kivédekeztünk még egy hátrány - így a záró etapnak 8-5-tel vághattunk neki.

Gyors gólváltás, Durdics emberelőnyös góljára Vámos Márton válaszolt, Nagy Viktor nem lassított, Pjesivacs mégis közelről szépített, Radovics felhozta Montenegrót egyre, de a maradék időt lehozta válogatottunk, sőt Varga még lőtt egy gólt 10-8-ra győztünk.

A magyar válogatott azzal a spanyol együttessel mérkőzik meg a döntőben, akik már kvalifikálták magukat az olimpiára, így a mai győzelmünkkel nemcsak a finálét harcoltuk ki, hanem a kvótát is megszereztük Tokióba.

A magyarok a spanyolokkal együtt szerepeltek a csoportkörben, a két csapat egymás elleni rangadóján múlt csütörtökön 11-11-es döntetlen született.

Eredmény

Montenegró-Magyarország 8-10 (1-2, 3-1, 4-2, 2-3)
Duna Aréna, v.: Alexandrescu (román), Colombo (olasz)
gólszerzők: Varga Dé. 4, Zalánki 2, Pohl, Erdélyi, Mezei, Vámos 1-1, illetve Radovic 3, Pjesivac 2, Draskovic, Petkovic, Durdic 1-1