Női vízilabda Európa-bajnokság: hibátlan a magyar válogatott, győzelem Oroszország ellen

Szabó Róbert

Szoros mérkőzésen aratott nagyon fontos győzelmet az oroszok ellen Magyarország a budapesti női vízilabda Európa-bajnokság csoportkörében.

Fotó: Szigetváry Zsolt/MTI

Elhozta a labdát a ráúszás után a magyar válogatott, viszont az első gólt Gurbunova szerezte az oroszoknak, viszont Keszthelyi Rita révén hamar egyenlített, majd Leimeter Dóra találatával már 2-1-re vezetett Magyarország. A fordítás ellenére az oroszok egyenlíteni tudtak Karimova találatával, de Keszthelyi Rita 100. Eb-góljával már 3-2-re a magyarok mentek a hetedik perc végén, sőt 101. góljával a nyolcadik perc 4-2-es hazai előnnyel kezdődött. A játékrész vége előtt aztán még Timofejeva tudott másfél méterről gólt lőni, így 4-3-as magyar vezetésnél vonultak szünetre a felek.

A fordulás után aztán egészen az ötödik percig kellett várni a következő gólra, ekkor Gyöngyössy Anikó volt eredményes, majd egy perccel később Vályi Vanda is a kapuba talált, így már 6-3-ra vezetett Magyarország. A nagyszünetet követően aztán ráijesztettek a magyarokra az oroszok, miután bő öt perc leteltével egyenlíteni tudtak, viszont Keszthelyi Rita és Szilágyi Dorottya góljaival már 8-6 volt az állás a játékidő végére. Végül aztán az utolsó felvonásban egy gyors gólváltást követően még Gorbunova tudott szépíteni, majd az utolsó perc kezdetén az oroszok az egyenlítésért támadhattak, viszont elhibázták a lövést, így 9-8-ra diadalmaskodott Magyarország.

A magyar válogatott győzelmével feljött a második helyre a szintén hibátlan Görögország mögé, amely válogatottal pénteken csap össze vélhetően a csoport elsőségért Magyarország.

Női vízilabda, Európa-bajnokság, csoportkör, harmadik mérkőzés

A csoport:

Magyarország-Oroszország 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)
Duna Aréna, v.: Dervieux (francia), Wengenroth (svájci)

Magyarország: Kasó - Vályi, Keszthelyi, Gurisatti, Parkes, Máté, Garda - cserék: Szilágyi, Illés, Leimeter, Gyöngyössy, Rybanska, Gangl (kapus)

gólszerzők: Keszthelyi 4, Leimeter, Gyöngyössy, Vályi, Szilágyi, Illés 1-1, illetve Gorbunova 3, Karimova 2, Tyimofejeva, Bersnyeva, Szerzsantova

Korábban:

A csoport:

Horvátország-Szerbia 9-8 (2-1, 2-3, 3-3, 2-1)
Görögország-Szlovákia 18-2 (4-0, 4-2, 6-0, 4-0)

A csoport állása: 1. Görögország 9 pont (62-12), 2. Magyarország 9 (54-16), 3. Oroszország 6, 4. Horvátország 3, 5. Szerbia 0 (17-62), 6. Szlovákia 0 (6-69)

B csoport:

Hollandia–Olaszország 10-4 (2-2; 4-2; 3-0; 1-0)
Spanyolország–Izrael 18-2 (3-0; 4-1; 7-1; 4-0)
Franciaország–Németország 17-5 (7-1; 3-1; 3-1; 4-2)

A csoport állása: 1. Hollandia 9 pont (55-10), 2. Spanyolország 9 pont (49-18), 3. Franciaország 6 pont (33-26), 4. Olaszország 3 pont (27-30), 5. Izrael 0 pont (11-50), 6. Németország 0 pont (12-53)