Vízilabda Eb: fölényes győzelemmel kezdte a tornát a női válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 25-6-ra legyőzte Horvátországot a Budapesten rendezett Európa-bajnokság első napján.

Fotó: MTI

A papírformát tekintve elvárt volt a magyar női vízilabda-válogatottól, hogy győzelemmel kezdje a hazai rendezésű kontinensviadalt. Bíró Attila csapata esélyeshez méltó módon is kezdett és már a harmadik perc végül négy góllal vezetett. Az első negyed végén 5-1 félidőben pedig már 13-3 volt a különbség. A magyar játékosok fordulás után is teljes mértékben kiszolgálták a budapesti közönséget és a különbséget folyamatosan növelve léptek el becsülettel küzdő ellenfelüktől. A meccs végére már csak az volt a kérdés, hogy összejön-e a húszgólos különbség, végül 25-6-ra győzött a házigazda.

Valamennyi magyar játékos dobott legalább egy gólt: Keszthelyi Rita ötször, Parkes Rebecca négyszer, Gurisatti Gréta és Szilágyi Dorottya pedig 3-3 alkalommal vette be az ellenfél kapuját.

A magyar csapat hétfőn Szlovákia ellen folytatja szereplését az Európa-bajnokságon.

MAGYARORSZÁG-HORVÁTORSZÁG 25-6 (5-1, 7-2, 7-1, 6-2)
Vezette: Turkkan (török), Mauss (német)

Magyarország:
 Gangl - Máté 2, Gurisatti 3, Vályi 2, Parkes 4, Keszthelyi 5, Garda 2. Csere: Szilágyi 3, Illés 1, Leimeter 1, Gyöngyössy 1, Rybanska 1, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Horvátország: Ratkovic - Miljkovic 2, Carevic, Lordan, Skelin 1, D. Butic 2, I. Butic 1. Csere: Miroslavic, Topic, Bukic, Barisic, Bozan, Trojan (kapus). Szövetségi kapitány: Mario Caleta