Darts-vb: Fallon Sherrock újabb történelmi győzelmet aratott

Fallon Sherrock már azzal is történelmi tettet hajtott végre, hogy bejutott a darts-világbajnokság második fordulójába. Az angol hölgy most azonban Mensur Suljovicsot is legyőzte.

Fotó: Sky Sports

Mensur Suljovic nem zavartatta magát, hogy ellenfele Fallon Sherrock a teljes Alexandra Palace biztatását élvezi és az első két leget meg is nyerte. Az osztrák játékos azonban hiába dobott egy 180-as sorozatot is, elbukta a következő leget, majd a negyediket is. A PDC-vb történetének első női játékosa, aki meccset tudott nyerni aztán az ötödik legben maga produkált egy 180-ast és megnyerte a szettet.

A második játszmában aztán Suljovic megint lendületbe került és zsinórban öt leget nyerve előbb egyenlített majd 2:0-ra elhúzott legek tekintetében a harmadik szettben. Sherrock azonban nem adta fel és kiegyenlített kétleges hátrányból, majd folytatva a sormintát ő nyerte meg a játszmát. Suljovic igazából magát is hibáztathatja, mivel 40-ről nem tudott kiszállni.

A negyedik szettben aztán Suljovic keze megint többször megremegett, Sherrock pedig ezt kihasználta. Előbb elvéve ellenfele kezdését egyenlített, majd az ötödik legben 86-ról egy bull-t dobva lezárta a mérkőzést. A 3:1-es győzelmet arató 25 éves játékos ellenfele Chris Dobey lesz a harmadik körben.

Az esti program során nem született más meglepetés, vagyis Daryl Gurney, Glen Durrant és végül Dimitri Van den Bergh is szettveszteség nélkül jutott be a világbajnokság harmadik fordulójába.

Délután két meccs dőlt el három szettben: Ryan Searle öt 180-ast dobva győzött Steve West ellen, míg a korábbi döntős Simon Whitlock szintén 3:0-al ment tovább.

Nagyot kellett küzdenie viszont Adrian Lewisnak. A kétszeres világbajnok döntő szettben, 4:3-as utolsó leggel győzte le Cristo Reyest. A japán Aszada Szeigo szintén ott lesz a 32 között, miután ötszettes csatában múlta felűl Keegan Brownt.

A darts-világbajnokságon vasárnap már a harmadik kör mérkőzéseit rendezik.