Rövidpályás úszó Európa-bajnokság: Késely Ajna bronzérmes 400 gyorson

Késely Ajna második érmét szerezte a Glasgow-ban rendezett rövidpályás Európa-bajnokságon, miután 400 méteres gyorsúszásban a harmadik helyen végzett.

Fotó: MTI

Délelőtt két magyar vívta ki a 400 méteres női gyorsúszás döntőjében való szereplés jogát, ám Kapás Boglárka visszalépett, így hazánkat csak Késely Ajna képviselte. A kőbányai úszónő  4:02.54-es időt úszott a délelőtt folyamán, amely a második legjobb volt.

A finálé az olasz Simona Quadarella, a német Isabel Marie Gose és Késely csatáját ígérte és a három favorit hamar el is lépett a többiektől. Az olasz szinte végig vezetett, Késely közben nagyot csatázott Goséval. Honfitársnőnk ugyan egyszer meg is előzte a németet, ám az utolsó métereken elveszítette a második helyet és így bronzérmes lett.

Késley 4:00.04-es eredménnyel állhatott fel a dobogó harmadik fokára, ezzel második érmét szerezte Glasgow-ban. A magyar küldöttség ezzel 10 éremnél tart.

Bohus Richárd 23.45-ös időeredménnyel a kilencedik helyen végzett az 50 méteres hátúszás középdöntőjében és így egy századdal lemaradt a döntőről. Bohus öt századmásodperccel így is megjavította országos csúcsát.