Első magyarként nyerte meg a WTCR világkupát!

Nem okozott gondot a magyar válogatottnak Kazahsztán

Szabó Róbert

Ahogy az várható volt könnyedén, 39-15-re legyőzte a kazah válogatottat Magyarország a női kézilabda-világbajnokság nyitónapján.

Fotó: 24.u

A magyar nemzeti csapatnak negyven másodperc kellett a vezetés megszerzéséhez, azonban egészen a kilencedik percig nem tudott elhúzni ellenfelétől. Ekkor Schatzl Nadine révén hamar 7-3-ra módosult az állás, majd a 26. percben már 18-7-re ment Magyarország. A félidő végére aztán nem tudta megtalálni továbbra sem Kazahsztán a fogást hazánk válogatottján, így 22-8-as magyar vezetésnél vonulhattak szünetre a felek.

A fordulás után aztán ismét 11 gólra zárkózott a kazah válogatott, viszont nem tartott sokáig a fellángolás, hiszen miután a 41. percben megdobták a 13. góljukat nyolc percen keresztül eredménytelenek voltak. A magyarok ennek köszönhetően tovább növelték előnyüket, és 18 gólos vezetéssel várhatták az utolsó 10 percet. A végjáték aztán nem hozott meglepetést, sőt hazánk válogatottja egészen az utolsó percig gólt sem kapott, így végül 39-15-re győzött Magyarország.