Európa-liga: drámai meccsen bukta el a győzelmet a Ferencváros

Egy 96. percben kapott gól miatt 2-2-es döntetlent játszott a Ferencváros az Espanyol ellen és így a magyar bajnokcsapatnak mindenképpen győznie kell a továbbjutáshoz az utolsó fordulóban.

Fotó: MTI

Egyértelmű volt a helyzet a Ferencváros számára a helyzet a csoportot vezető Espanyol ellen, hiszen a magyar bajnoknak a továbbjutási remények életben tartásához mindenképpen pontot kellett szereznie a mai mérkőzésen. A barcelonaiak (akik szeptemberben hazai pályán döntetlent játszottak jelenlegi ellenfelükkel) a kiesés elől menekülnek a spanyol bajnokságban és így meglehetősen tartalékos összeállításban léptek pályára Budapesten.

Rögtön magához ragadta a kezdeményezést a Ferencváros, de sem Boli, sem Varga lehetősége nem igazán hordozta magában a gólveszélyt. A magyar válogatott támadó az első negyedóra végén is helyzetbe került, ám ezúttal sem talált kaput a labdája, míg a katalánok egy Campuzano-lehetőségen kívül nem tudtak igazán maradandót alkotni az első 20 percben.

A 23. percben aztán a ferencvárosi mezőnyfölény góllá érett: Isael szabadrúgása éles szögből a kapufát találta el, a kipattanó viszont Sigér Dávid elé pattant, aki kapásból bevette a habozó Diego Lopez hálóját. A gólszerző az utóbbi időben sérüléssel bajlódott, Szerhij Rebrov vezetőedző a meccs előtt még arról beszélt, hogy nem is biztos a játéka.

Nyolc percig sem tartott azonban a Groupama Aréna közönségének öröme, mivel a 31. percben szerencsés körülmények között egyenlített az Espanyol: Melendo megpattanó lövése becsapta Dibusz Dénest és a hálóban kötött ki.

A félidő végéig is maradt a nagy iram a játékban, ám egyik csapatnak sem volt reális sansza arra, hogy változtasson az eredményen, így 1-1-el vonulhattak szünetre a csapatok.

Fordulás után a vendégek előtt alakult ki az első nagyobb lehetőség: Granero egy szabadrúgás után a keresztlécet találta el, a másik oldalon pedig Sigér fejese ment centikkel a spanyol kapu mellé. Ezután kissé beszorult az Espanyol, az 59. percben pedig tizenegyest reklamáltak a ferencvárosiak miután Sigér a földre került. A játékvezető sípja azonban néma maradt.

Könnyen megszerezhette volna a második gólját mindkét csapat a 60. és a 75. perc között: ferencvárosi részről Isael találta el a kapufát, míg a túloldalon Dibusz bravúros védésekkel akadályozta meg Campuzanót és  Calerót a góllövésben.

A 75. percben aztán Calero fellökte Bolit, amiért a portugál játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt. A labda mögé Isael állt, ám a ferencvárosi légiós lövését Diego Lopez kivédte. A brazil játékos így öt napon belül két tizenegyest hagyott ki, mivel a ZTE ellen is hibázott.

Nem törte meg a ferencvárosiak lendületét a kihagyott büntető és rohamoztak tovább, a cserékkel megerősített ellenfél ellen, akik szintén támadtak. A 90. percben aztán megint a tizenegyespontra mutatott a játékvezető. A második ferencvárosi büntetőt a néhány perccel korábban beálló Michal Skvarka végezte el, aki nem hibázott és így a 90. percben megint előnybe kerültek a hazaiak.

Öt perc ráadást rendelt el a bíró, amelyről már akkor kiderült, hogy több lesz, amikor a ferencvárosi Civicset ápolni kellett. A hazaiak légiósa ráadásul szabálytalanság miatt megkapta a második sárgáját és így kiállították.

A ráadás első barcelonai lehetőségét Dibusz még védeni tudta, ám a 96. percben Darder próbálkozásával már tehetetlen volt a ferencvárosi kapus. Az Espanyol így az utolsó pillanatban egyenlített és bebiztosította továbbjutását. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, így 2-2-es döntetlennel ért véget a mérkőzés.

Mivel a csoport másik találkozóján a CSZKA Moszkva otthonában döntetlent játszott a Ludogorec, így a ferencvárosiaknak még van esélye a továbbjutásra. A magyar bajnoknak győznie kell Bulgáriában és akkor ott lesz a legjobb 32 csapat között.

Ferencváros-Espanyol 2-2 (1-1)

Budapest, Groupama Aréna. Vezette: Tiago Martins (portugál)
Ferencváros:
Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Frimpong, Civic – Sigér (Skvarka 86.), Haratin – Varga (Zubkov 61.), Isael, Nguen – Boli (Signevich 83.) Vezetőedző: Szerhij Rebrov
Espanyol: Diego López – Lluís López, Calero, Dídac Vila – Pipa, P. Lozano, Iturraspe, Granero (Ezzafani 69.), Corchia – Melendo (Calleri 81.), Campuzano (Darder 88.) Vezetőedző: Pablo Machín

Gólszerző: Sigér (23.), Skvarka (90+1. - büntetőből) illetve Melendo (31.), Darder (90+6.)
Sárga lap: Civic (12. és 90+4.), Boli (25.), Frimpong (35.) illetve Marmol (43.), Calero (76.), Vila (76.), Ezzafani (78.), Iturraspe (90.)
Kiállítva: Civic (90+4.)