Négy újabb halott Magyarországon
744 főre nőtt a hazánkban beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, elhunyt újabb négy idős krónikus beteg, és 67 főre emelkedett a gyógyultak száma.

Bajnokok Ligája: Gulácsi Péter megsérült

A Leipzig továbbjutott a BL-csoportból, de Gulácsi Péter megsérült le kellett cserélni. Győzelmének köszönhetően biztos csoportelső a Barcelona, míg a címvédő Liverpool akár ki is eshet.

E-csoport

Liverpool–Napoli 1–1 (Lovren 65., illetve Mertens 21.)

Otthon sem bírt a címvédő az olasz együttessel, így akár bajba is kerülhet az utolsó körben. Ha kikapnak Szoboszlai Dominik Salzburgjától, csak a harmadik helyen végeznek – persze ehhez kell egy olasz siker is a zárófordulóban. A Napoli meglepte az első félidőben Kloppékat, masszív védekezésének és remek helyzetkihasználásának köszönheti az egy pontot. Az olaszok az utolsó fordulóban a Genket fogadják, úgyhogy minden esélyük megvan a továbbjutásra és akár csoportelsők is lehetnek.

Genk–Salzburg 1–4 (Samata 85., illetve Daka 43., Minamino 45., Hvang Hi Csan 69., Haaland 87.)

Szoboszlai lövése okozott gondot az első félidő végén a Genk kapusának, akiről kipattant a labda, ebből szerzett vezetést a Salzburg. Két perccel később megduplázta előnyét a vendég alakulat, ezzel pedig el is döntötte a mérkőzést. A meccs hajrájában Haaland is betalált, így kiütés lett a vége. A Salzburg legrosszabb esetben is az Európa-ligában folytathatja, de ha odahaza legyőzi a címvédő Liverpoolt, nemcsak továbbjut, de kiüti a sorozatból a vörösöket.

A csoport állása:

E-csoport
1. Liverpool 5 3 1 1 11–8 10
2. Napoli 5 2 3 7–4 9
3. Salzburg 5 2 1 2 16–11 7
4. Genk 5 1 4 5–16 1

Továbbjuthat a Liverpool, a Napoli és a Salzburg is.

F-csoport

Barcelona–Borussia Dortmund 3–1 (L. Suárez 29., Messi 33., Griezmann 67., illetve Sancho 77.)

Kevesebbet birtokolva a labdát is magabiztosan nyert a katalán együttes. Mindhárom gólban főszerepet játszott Messi, aki egy gólja mellé kiosztott két gólpasszt is. Győzelmének köszönhetően nemcsak továbbjutott a Barcelona, de a csoportelsősége is biztossá vált. A Dortmund csak akkor léphet a 16 közé, ha több pontot szerez a Slavia Praha ellen otthon, mint az Inter odahaza a már tét nélkül pályára lépő Barcelona ellen.

Slavia Praha–Internazionale 1–3 (Soucek 37. – 11-esből, illetve L. Martínez 19., 88., R. Lukaku 81.)

Ismét megnehezítették a csehek az olaszok dolgát. Hiába szereztek vezetést a vendégek, a Slavia egyenlíteni tudott és egészen a hajráig kellett várni az Inter újabb vezetőtalálatára, majd a mindent eldöntő gólra. Ha az olaszok odahaza legyőzik Messiéket, biztosan továbbjutnak, de akár egy vereség is beleférhet nekik.

F-csoport
1. Barcelona 5 3 2 7–3 11
2. Internazionale 5 2 1 2 9–7 7
3. Borussia Dortmund 5 2 1 2 6–7 7
4. Slavia Praha 5 2 3 3–8 2

Biztos továbbjutó és csoportelső a Barcelona.

G-csoport

RB Leipzig–Benfica 2–2 (Forsberg 89., 96. – az elsőt 11-esből, illetve Pizzi 20., Carlos Vinícius 59.)

Nagyon közel álltunk a forduló meglepetéséhez, de nagyot hajrázva, végül kiegyenlített Gulácsi Péter együttese, de számunkra ennél is fontosabb és aggasztóbb hír, hogy a magyar kapus a második bekapott gólnál megsérült és le is kellett cserélni. A németek két ráadásban szerzett gólnak köszönhetik a továbbjutásukat, igaz a csoportelsőség még nem garantált nekik. A Benfica elpuskázta a kínálkozó lehetőséget és már nem juthatnak tovább a csoportból, ráadásul az Európa-liga tavaszi rájátszására sem maradt sok esélyük.

Zenit–Olympique Lyon 2–0 (Dzjuba 42., Ozdojev 84.)

Győzelmének köszönhetően az oroszok pontszámban utolérték a franciákat, így az utolsó fordulóban hatalmas harc várható a továbbjutó helyekért.

Lille–Ajax 0–2 (Zijes 2., Promes 59.)

A vendégek számítottak a találkozó esélyeseinek és hamar meg is szerezték a vezetést. A második félidőben újabb találatot értek el, így Franciaországból elhozták mindhárom pontot, ezzel pedig a csoportjuk élére kerültek. Az utolsó fordulóban hazai pályán biztosíthatják be a továbbjutásukat. Ha nyernek, biztos csoportelsőként lépnek tovább, döntetlen esetén vélhetően másodikak lesznek, viszont ha kikapnak, nagy valószínűséggel csak a csoport harmadik helyén végeznek.

Valencia–Chelsea 2–2 (Soler 40., Wass 82., illetve Kovacic 41., Pulisic 50.)

Elképesztő mérkőzést játszott ismét a Chelsea. Ha nem is 4-4 lett, mint legutóbb, de izgalomban ezúttal sem volt hiány. Videóbíró által megadott gól, kimaradt büntető, év végi összefoglalókba beillő kimaradt helyzetek, óriási kapusbravúrok, hét perces ráadás és óriási iram jellemezte a találkozót.