Bajnokok Ligája: A Real Madrid és a Tottenham is továbbjutott

Továbbjutott a Real Madrid és a Tottenham, bajba kerülhet az Atlético Madrid. Ez történt a Bajnokok Ligája keddi játéknapján.

A-csoport

Nagyon komoly tétje nem maradt a Paris Saint-Germain madridi vendégjátékának, ugyanis az már a kora esti Galatasaray-Brugge mérkőzés után eldőlt, hogy a végeredménytől függetlenül mindkét csapat ott lesz a nyolcaddöntőben. A csoportelsőség kérdése persze még nyitott volt, s sokáig úgy tűnt, az is marad. A spanyolok Karim Benzema duplájával még a nyolcvanadik percben is vezettek, ám ekkor megvillant a PSG, egy védelmi hibát kihasználva Kylian Mbappé szépített, majd Sarabia egyenlített ki egy pokolian nagy bombával. Természetesen nem telhet el nap VAR-vita nélkül, ezúttal 1-0-s madridi vezetésnél kellett videózni, a játékvezető ugyanis ekkor úgy döntött, hogy kiállítja Thibaut Courtois-t, amiért elkaszálta a tizenhatoson belül Mauro Icardit. A visszanézés során viszont kiderült, hogy a párizsi akció egy szabálytalansággal indult, így se kiállítás, se PSG tizenegyes nem következett. Thomas Tuchel együttese az utolsó forduló eredményeitől függetlenül csoportelsőként jut a legjobb tizenhat közé, a Real Madrid pedig a második helyen lép tovább.

B-csoport

Félelmetes formában futballozik az idei BL-kiírásban Robert Lewandowski és a Bayern München is. A bajorok Hansi Flick irányításával még nem szenvedtek vereséget, sőt, még gólt sem kaptak, a BL-ben pedig öt mérkőzésből ötöt nyertek. Ezen az estén Belgrádban rendeztek gála előadást, amelynek főszereplője egyértelműen a gárda lengyel csatára volt. Lewandowski 14 perc és 31 másodperc leforgása alatt szerzett egymaga négy gólt, ezzel a BL történetének leggyorsabb mesternégyesét érte el, és mindössze a második olyan játékos a sorozat történetében Lionel Messi után, akinek legalább két meccsen sikerült négyet hintenie - ezt legutóbb 2013-ban tette meg még dortmundi színekben a Real Madrid elleni elődöntőben. A Bayern kiütéses sikerével a csoportelsőséget is bebiztosította.

Nagyon rosszul indult az Olympiakosz elleni találkozó a BL-be visszatérő José Mourinho számára, a Tottenham ugyanis húsz perc elteltével már kétgólos hátrányba került. A londoniak az első félidő ráadásában kezdték meg a felzárkózást Dele Alli találatáal, a második félidőben pedig érkezett Harry Kane és győzelemre vezette az angolokat. A válogatott támadó Lewandowskihoz hasonlóan szenzációs formában van idén, minden sorozatot figyelembe véve 23 mérkőzésen lépett pályára, amelyeken 22 gólt szerzett. A Tottenham sikerével továbbjutott és az is eldőlt, hogy második helyen jut a legjobb tizenhat közé.

C-csoport

Nagy izgalmak várhatóak a C jelzésű kvartettben az utolsó játéknapon, ugyanis a mai eredmények alakulásának köszönhetően a csoport második helyén álló Sahtar Donyecket és az utolsó Atalantát mindössze két pont választja el egymástól. A bergamóiak egy Dinamo ellen aratott sikerrel tartották életben továbbjutási reményeiket - ez volt fennállásuk első sikere a BL-ben -, miközben a Sahtar nem tudott nyerni Manchesterben a City vendégeként. Ez utóbbi persze nagy bravúr lett volna a már biztosan továbbjutó angolok ellen, így viszont mindenképpen le kell győzniük az Atalantát az utolsó fordulóban, ha meg szeretnék őrizni továbbjutó helyüket.

D-csoport

Egyetlen gólt hozott a D csoport rangadója, amelyet Paolo Dybala szabadrúgásból szerzett góljával nyert meg a Juventus. Az olaszok a sikerrel bebiztosították csoportelsőségüket, a Matracosok viszont még nehéz helyzetbe is kerülhetnek, ugyanis a Lokomotiv Moszkva otthonában diadalmaskodó Bayer Leverkusen mindössze egy ponttal áll mögöttük. A Bayer az utolsó játéknapon a Juventust, az Atlético pedig a Lokomotiv Moszkvát fogadja.

A-csoport

Real Madrid-PSG 2-2 (Benzema 17., 79. ill. Mbappé 81., Sarabia 83.)
Galatasaray-Club Brugge 1-1 (Buyuk 11. ill. Diatta 90+2.)

B-csoport

Crvena zvezda-Bayern München 0-6 (Goretzka 14., Lewandowski 53., 60., 64., 68., Tolisso 90.)
Tottenham-Olympiakosz 4-2 (Alli 45+1., Kane 50., 77., Aurier 73. ill. El Arabi 6., Semedo 19.)