EURO 2020: vereség Wales ellen – jöhet a pótselejtező

Kecskés István

Kikapott Cardiffban a magyar válogatott, így csak negyedik lett a csoportjában, jöhet a pótselejtező tavasszal.

Fotó: MTI

Mindkét csapat tudta, hogy amelyik nyer, az továbbjut a csoportból, de ez igazából csak a hazai válogatotton látszott, mert Wales az első perctől kezdve nekiesett a magyarnak. Előbb volt egy erőtlen Bale lövés, majd egy olyan beadás, amit csak néztünk. A Real Madrid játékosa jobbról emelt középre, ahol érkezett Ramsey, aki közelről a léc alá fejelt.

Az első félidő első értékelhető magyar helyzetét a 34. perc hozta – mindjárt kettőt. Szalai fejelte vissza a labdát Szoboszlai elé, a fiatal támadó 12 méterről lőtt, de Hennessey vetődve védett, a kipattanó labdát Sallai tette rá újra, de a kapus, ha nagy nehezen is de végül megfogta.

A fordulás után aztán egyből kilátástalan lett a helyzet. A 47. percben egy bal oldali szabadrúgás után Moore húzta vissza balra a labdát, amit Ramsey levett az ötös bal sarkánál, majd jobbal a bal felsőbe lőtt.

A második félidőben amúgy sanszunk sem volt a gólszerzésre, ellenben James és Bale egy-egy kísérlete után centikkel kerülte el a labda a magyar kaput. A hajrában Gulácsi nagy bravúrral akadályozta meg, hogy Ramsey mesterhármasig jusson.

A meccsel amúgy semmi baj nem volt, az akarással sem, a gond az, hogy a magyar válogatott ennyit tud… Reméljük a pótselejtezőn ez elég lesz tavasszal.

A csoport másik meccsén Szlovákia 2–0-ra nyert Azerbajdzsán ellen.