Babos Tímea sorozatban harmadszor is vb-döntőt játszik

Sorozatban harmadszor játszhat a WTA-világbajnokság fináléjában Babos Tímea, miután Kristina Mladenovic-csal az oldalán, drámai csatában győzték le ausztrál-kínai riválisukat az elődöntőben.

Fotó: WTA

A WTA-világbajnokság egyik érdekessége, hogy más tenisztornákkal ellentétben itt előbb csoportmérkőzéseket vívnak egymással a teniszezők, ezt követően jutnak csak a legjobbak a jól ismert egyenes kieséses szakaszba.

Babos Tímea és Kristian Mladenovic párosa az elmúlt években az egyik legjobb női duóvá nőtte ki magát, így az idei, sencseni vb-nek is esélyesként vágtak neki. A magyar-francia páros veretlenül nyerte meg, a szombati elődöntőben pedig a Samantha Stosur, Csang Suaj ausztrál-kínai páros várt rá.

Nem kezdődött jól a mérkőzés Babosék számára, az ellenfél nagyon simán, 6:1 arányban nyerte meg az első szettet, majd a második felvonásban is elhúzott 2:0-ra. Ezt követően Babosék összeszedték magukat és kifejezetten jó játékkal 6:4-re nyerték a második szettet.

A tíz nyert pontig tartó döntő rövidítésben ismét Stosurék álltak közelebb a győzelemhez, de az egyébként címvédő magyar-francia páros innen is felállt, s végül 1 óra 29 perc leforgása alatt diadalmaskodott. Méghozzá ezzel a ponttal:

Babos Tímea zsinórban harmadszor jutott be a WTA-világbajnokság fináléjában párosban, ez a bravúr legutóbb a dél-afrikai, amerikai kettősállampolgár Liezel Hubernek sikerült 2007 és 2009 között. Babos 2017-ben mg Andrea Hlavackova oldalán hódította el a világbajnoki címet, tavaly viszont már Mladenovic-csal tudott nyerni.

A döntőben vagy az Anna-Lena Grönfeld, Demi Schuurs német-holland, vagy a Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani-cseh duó vár rájuk, érdekesség, hogy előbbi párost a csoportkörben két szettben sikerült legyőzniük. A női párosok fináléját vasárnap rendezik.