Kézilabda BL: mindkét magyar csapat nyert

A Veszprém otthon, a Szeged idegenben győzött a férfi kézilabda BL vasárnapi meccsein.

Telekom Veszpém-FC Porto Sofarma (portugál) 38-28 (19-16)

Ezúttal Székely Márton, Pawel Paczkowski, Kentin Mahé és Borut Mackovsek hiányzott a veszprémi keretből, ám az előző szezon ezüstérmesének a papírforma alapján így is győznie kellett a Porto ellen.

A portugálok jól kezdték a mérkőzést és 6-3-ra is vezettek, ám a magyar bajnok hamarosan fordított és négy-öt góllal állt jobban a játékrész nagy részében. A szünetre 19-16-os hazai vezetéssel mehettek a felek.

Fordulást követően a hazaiak folyamatosan növelték előnyüket és először a 49. percben érte el a tíz gólt a csapatok közti különbség. Az utolsó percekre ez a differencia már nem változott és a Veszprém végül 39-28-ra győzött.

Andreas Nilsson 8 találattal volt a hazaiak legeredményesebb játékosa, míg a portóiak legjobb góllövője  Victor Manuel Iturriza Alvarez volt, aki hatszor volt eredményes.

A veszprémiekre jövő héten egy jóval komolyabb erőpróba vár, mivel a címvédő Vardar Szkopjét fogadják.

Aalborg HB (dán)–MOL-Pick Szeged 28–35 (17–22)

A vendégek keretéből Nik Henigman és Alen Blazevic hiányzott az európai szövetség által a hét rangadójának választott meccsen. Kiválóan kezdett a Szeged, amely Dean Bombac, Bánhidi Bence és Bogdan Radivojevic vezérletével ellenállhatatlanul kézilabdázott, folyamatosan növelte az előnyét, és a 19. percben már tíz góllal vezetett (17-7).

A folytatásban hibák tarkították a magyar csapat játékát, ezért a dánoknak egy 7-1-es sorozattal, Mark Marcher találataival a szünetig sikerült csökkenteniük a különbséget. A MOL-Pick Szeged története során második alkalommal szerzett 22 gólt egy félidő alatt a BL-ben, a csúcsot egy 12 évvel ezelőtti mérkőzés jelenti, amikor a csongrádiak harminc perc alatt 24-szer találtak a bosnyák Bosna Sarajevo hálójába.

A vendégcsapat irányítói a második félidőben is kiválóan kiszolgálták Bánhidit, a válogatott beálló pedig szinte mindig élt a lehetőségekkel. Mikler Roland remekül védett, és egy 4-0-s széria elég volt csapatuknak, hogy végképp eldöntsék a meccset, az utolsó 14 percben már felváltva estek a gólok.

A találkozó legeredményesebb játékosa Bánhidi Bence volt 11 góllal, és őt választották a mezőny legjobbjának is. Radivojevic nyolc gólt dobott, a hazaiaknál pedig Möllgaard Jensen hét találatig jutott.

A szegediek jövő vasárnap a horvát PDD Zagreb otthonában folytatják szereplésüket a BL csoportkörében, a Telekom Veszprém pedig szombaton a címvédő észak-macedóniai Vardar Szkopje csapatát fogadja.