Úszás: 12 magyar érem a budapesti világkupa utolsó napján

Tizenkét érmet, közte négy aranyérmet szereztek a magyar úszók a budapesti Duna Arénában rendezett világkupa-versenyen.

A győztes Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás döntője után a budapesti úszó világkupán a Duna Arénában 2019. október 6-án.

Hosszú Katinka ezúttal a 200 méteres vegyesúszásban diadalmaskodott hazai közönség előtt 2:09.56-os időeredménnyel. A döntőben Jakabos Zsuzsanna a harmadik helyen ért célba (2:13.46). Jakabos a 100 pillangó (59.14) döntőjében lett aranyérmes, Verrasztó Evelin harmadikként zárt.

Szabó Szebasztián 50 méter pillangón nyert 23.22-vel, míg Burián Kata 200 háton lett a legjobb (2:09.98). Utóbbi döntőben  Szabó-Feltóthy Eszter a harmadik helyen érintette a falat (2:13.17).

A férfiak 400 méteres vegyesúszó-fináléja két magyar érmet hozott: Verrasztó Dávid (4:15.32) a második, míg Holló Balázs (4:16.63) a harmadik helyen végzett.

A magyar küldöttség az éremtábla első helyén zárta a budapesti versenyt. A mieink 9 arany, 10 ezüst- és 7 bronzérmet szereztek.