Európa-liga: döntetlent játszott a Ferencváros Barcelonában! Videó!

A Ferencváros óriásit küzdve 1-1-es döntetlent játszott az Espanyol otthonában, így pontszerzéssel indította főtáblás szereplését az Európa-ligában.

Fotó: MTI

Bár a fogadóirodák egyértelműen az Espanyolt favorizálták, egy valamiben hasonlított a két csapat: a katalánok utoljára 2007-ben vívtak nemzetközi mérkőzést, míg a Ferencváros 2004 után tért vissza az európai kupaporondra.

A magyar bajnokcsapat egyértelműen jobban kezdte a mérkőzést, Zubkov lövését Diego Lopeznek bravúrral kellett hárítani. A 10. percben aztán a szerencse is a zöld-fehérekkel volt: Isael beadásába a hazaiak csapatkapitánya Javi Lopez szerencsétlenül ért bele, a labda pedig a kapuban kötött ki és így előnybe kerültek a vendégek.

Negyedóra elteltével a hazaiak kezdték átvenni a játék irányítását de Vu próbálkozásai nem tudták megoldhatatlan feladat elé állítani Dibusz Dénest. A barcelonaiak hiába harcoltak ki mezőnyfölényt, a helyzetek a budapestiek előtt adódtak, ám Zubkov és Haratyin sem tudott változtatni az eredményen. Az első félidő hajrájában aztán megint az Espanyol volt az aktívabb, de sikerült kivédekezni a rohamokat.

Óriásit léphetett volna a magyar csapat a győzelem felé a magyar csapat a második játékrész elején, ám Isael szabadrúgása a kapufáról kifelé pattant. Ezután megint az Espanyol rohamozott és alaposan beszorította a vendégcsapatot. Dibusz több nagy lehetőséget is hárított, egyszer pedig Blazic is mentett.

A hihetetlen mezőnyfölény végül a 60. percben érett góllá, amikor Vargas a kapufa segítségével egalizált.

Innentől kezdve a hazaiak lendülete nem apadt, a ferencvárosiakat viszont nem törte meg a bekapott gól. A hazaiak fölénye újabb találatot nem eredményezett miután Granero csak a kapufát találta el és végül maradt is az 1-1-es döntetlen.

Espanyol (spanyol)-Ferencváros 1-1 (0-1)

Barcelona, 25 ezer néző, v.: Nikola Dabanovic (montenegrói)
Espanyol: D. López - J. López, Naldo, Espinosa, Didac Vila (Pedrosa, 67.) - Melendo (Calleri, 56.), Marc Roca, Lozano, Granero - Vu, Vargas (Campuzano, 74.)
Ferencváros: Dibusz - Botka (Lovrencsics, 66.), Blazic, Dvali, Heister - Sigér, Haratin, Ihnatyenko (Frimpong, 85.) - Zubkov, Isael (Szihnyevics, 64.), Nguen

gólszerzők: Vargas (60.), illetve J. López (10., öngól)
sárga lap: Ihnatyenko (41.)