Kézilabda BL: idegőrlő küzdelem és szegedi siker a Barcelona ellen

A Mol-Pick Szeged 31–28-ra legyőzte a Barcelonát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A Szeged a második félidő elején még kilenc góllal vezetett, de a spanyolok a hajrában az egyenlítésért is támadhattak, ám végül háromgólos előnnyel zárta a meccset Juan Carlos Pastor csapata.

Fotó: MTI

A nyáron jelentősen megerősödött Barcelona nem tűnt könnyű ellenfélnek, de ez nem nagyon hatotta meg a hazaiakat. Mikler Roland visszatérése óta először lépett pályára BL-meccsen a Szegedben, és rögtön az első két hétméterest kifogta. Ám ezen túl is kiválóan védett, de ebben nagy szerepe volt a jól működő védelemnek is, miközben támadásban Bombac, Maqueda és Radivojevics tündökölt. Mikler az egész első félidőben ihletett formában védett, a Barcelona pedig rengeteget hibázott, csupán Fabregasnak köszönhetően tudták némileg tartani a lépést, de a Tisza-parti alakulat hétgólos előnnyel vonult a félidőre.

A fordulás után is a Szeged diktálta a tempót, esély volt a tízgólos előny megszerzésére, de a hazaiak elhibázták a támadást. Ettől pedig érthetetlen módon vérszemet kaptak a spanyolok. Folyamatosan zárkózott fel a Barca, a védekezésük és a kapusteljesítmény is feljavult, de minden tekintetben szerepet cseréltek a csapatok, a Szeged rengeteget hibázott, a katalánok pedig faragni kezdték hátrányukat.

Olyannyira, hogy 27–26-nál és 28–27-nél is a döntetlenért támadhattak, ám mindkétszer elszórták a labdát, ezután pedig szerencsére - a legjobb időpontban - a Szeged újra magára talált. Ebben nagy szerepe volt a hajrára a kapuba álló Mirko Alilovicnak, aki fontos védésekkel segítette a csapatot, és nagyban hozzájárult a 31-28-as sikerhez. A Szeged tehát bravúrgyőzelemmel kezdett, amivel megadta az alaphangot a nehéznek ígérkező folytatáshoz.