Vereség Szlovákia ellen, nehéz dolgunk lesz

A magyar labdarúgó-válogatott hazai pályán 2-1-re kikapott Szlovákiától a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőjének E-csoportjában.

Fotó: MTI

Keményen és harciasan kezdtünk, negyedóra elteltével máris mindkét oldalon kiosztott a játékvezető egy-egy sárga lapot. De a támadásokat nézve is jobban kezdtünk, jobbára a szlovákok térfelén gurult a labda, és ha lőtávolon belülre értünk, máris lövésre lendültek a magyar lábak. Kleinheisler László, Szoboszlai Dominik, aztán Szalai Ádám kísérletezett távolról, Martin Dúbravka pedig általában oldalra ütötte.

A félidő vége aztán tragikusan alakult, előbb kidőlt Lovrencsics Gergő, aki egy sprint után sérült meg, majd a semmiből megszerezte a vezetést Szlovákia. Hiba csúszott a védekezésünkbe, és az oldalról a kapu előterébe lőtt labdára Mak érkezett elsőként, előnybe kerültek a vendégek.

A fordulás után viszonylag rövid idő alatt egyenlítettünk, méghozzá szabadrúgásból. Dzsudzsák most átengedte a lehetőséget a 18 esztendős Szoboszlai Dominiknak, aki a jobb felsőbe lőtt. Sajnos nem tudtuk kihasználni a lélektani előnyt, hat perccel később újra a Szlovákoknál volt az előny. Baráth Botond hibázott, Bozenik pedig a bal alsóba lőtte a labdát. Ezután sajnos sok hiba csúszott a játékunkba, hiába mentünk előre, rohamosan fogyott az idő. De ahogy fogytak a percek, úgy lettek egyre idegesebbek a mieink, a padon pedig nem volt igazi góllövőnk, így ezen a napon a vendégeké lett a három pont.

A szurkolók ezúttal is az utolsó pillanatokig buzdították a csapatot, de ez is kevés volt, nagy lehetőséget puskázott el a magyar válogatott, hiszen egy győzelemmel öt kör után a csoport élén állhatott volna. Most viszont Splitben vagy Cardiffban lesz szükség bravúrokra az Európa-bajnoki részvételhez.