Asztalitenisz: Eb-bronzérmes a magyar női csapat!

Bronzérmet szerzett a magyar női asztalitenisz-válogatott a Nantes-ban rendezett csapat Európa-bajnokságon miután 3-1-re kikapott Portugáliától.

Fotó: moatsz.hu

2011-ben állhatott dobogóra legutoljára a magyar női asztalitenisz-válogatott Európa-bajnokságon és a tegnapi ukránok elleni győzelemnek köszönhetően biztossá vállt az éremszerzés. A legjobb négy között a honosított kínaiakkal felálló Portugália volt a mieink ellenfele.

Madarász Dóra vívta az első mérkőzését és három szettben kikapott az Európa Játékokot megnyerő Yu Fu-tól. Póta Georgina szintén egy honosított játékossal,  Shao Jienivel mérkőzött, bár az első elveszített szettet követően egyenlíteni tudott, végül 3:1-re kikapott. Pergel Szandrának le kellett győznie a legalacsonyabban rangsorolt Leila Oliveirát, a budaörsi játékosnak ez sikerült is, így összejött a szépítés. A negyedik találkozón Póta ismét négyszettes vereséget szenvedett, ezúttal Yu Futól és így a magyar csapat 3-1 arányban veszítette el az elődöntőt.

A másik ágon a Lengyelországot legyőző Románia jutott döntőbe. A finálét vasárnap rendezik.