Az éjjel soha nem érhet véget - kiütötte a Slovant a DAC

Remekül hangolt a magyar-szlovákra a Dunaszerdahely, a DAC 5-2-re győzte le a pozsonyi Slovant a szlovák bajnokság 7. fordulójában.

Fotó: felvidek.ma

Gyakorlatilag a magyar-szlovák Eb-selejtező felvezetését játszották le a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában. A Dunaszerdahely telt ház, 11 679 néző előtt és remek hangulatban fogadta a nagy rivális Slovant, ám a hazaiaknál nem kapott lehetőséget sérülés miatt Kalmár Zsolt csapatkapitány.

A dunaszerdahelyi közönség a találkozó előtt a szokásoknak megfelelően elénekelte az Ismerős arcok Nélküled című dalát, majd a magyar nemzeti himnusz is felcsendült a lelátón.

A pályán is remekül alakultak az események, bár az első fél óra elteltével 1-1 állt az eredményjelzőn, Sporar tizenegyesével a Slovan szerezte meg a vezetést, de Davis szintén tizenegyesből válaszolt. Ezt követően a Slovan emberhátrányba került, miután a játékvezető kiállította De Kampsot.

Az első félidő hajrájában Vida Kristopher révén megszerezte a vezetést a Dunaszerdahely, a második félidőben pedig tovább folytatódott a gólzápor. Ramirez góljára még volt egy válasza a Slovannak, de Fábry és Ramirez második találata padlóra fektette a pozsonyiakat.

A hazai szurkolók a nagyszerű győzelem után a lelátón zúgott Az éjjel soha nem érhet véget, a dunaszerdahelyi drukkerek pedig a szlovák válogatottnak is üzentek, hogy ilyesmire készüljenek a magyar-szlovák Eb-selejtezőn is.

Sikerével a DAC három pontra megközelítette a második Slovant, a bajnokságot a Zsolna vezeti.