Bejutott az Európa-liga csoportkörébe a Ferencváros!

Szabó Róbert

Nagyon megszenvedett a magyar bajnok a litván Suduva csapatával, de végül 4-2-es győzelmet aratva, ugyanilyen összesítéssel jutott a labdarúgó Európa-liga főtáblájára.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Hatalmas hideg zuhannyal kezdődött a Ferencváros számára az összecsapás, miután egy eladott labdát követően Ovidijus Verbickas megszerezte a vezetést a litvánoknak. Hosszas próbálkozást követően aztán Franck Bolit rúgta fel a vendégek kapusa, ami után a jogosan megítélt büntetőt Varga Roland tudta értékesíteni. Még a félidő vége előtt aztán sikerült a fordítás is: a tizenegyest kiharcoló elefántcsontparti futballista juttatta a kapuba a labdát a kapufa segítségével.

A fordulás után aztán kicsit aktívabban kezdett a Suduva, aminek a 64. percben lett meg az eredménye: Mihret Topcagic vette be Dibusz Dénes kapuját közvetlen közelről. Hamar jött aztán a válasz is a fővárosiak részéről, hiszen Tokmac Nguen két perccel az egyenlítés után ismét előnyhöz juttatta a Ferencváros.

Végül a vezetés újbóli megszerzése után több nagy helyzetet is elrontott a hazai csapat, viszont a 96. percben Oleksandr Zubkovot buktatta az egyik védő a tizenhatoson belül. A büntetőt aztán Nikolai Signevich tudta értékesíteni, így 4-2-es ferencvárosi győzelemmel végződött az összecsapás.

A csoportkör sorsolását augusztus 30-án, pénteken rendezik.

Európa-liga, selejtező, play off, visszavágó

Ferencvárosi TC–FK Suduva 4-2 (Varga 36.- büntető, Boli 45+1., Nguen 66., Signevich 96.- büntető, illetve Verbickas 11., Topcagic 64.)