Kézilabda U17-es EB: MAGYARORSZÁG EURÓPA-BAJNOK!!!

Az U17-es női válogatott Svédország ellen nyert a döntőben 28–24-re!

A magyar válogatott százszázalékos teljesítménnyel lett Európa-bajnok. A döntőig vezető sorozatban a svédek ellen is nyert már egyszer (26–24), vagyis esélyesként állhatott fel a fináléban.

A meccs elején sokat jelentett ifj. Kiss Szilárd csapatának, hogy a kapuban Zsigmond Panna több bravúrt is bemutatott. A válogatott az elejétől kezdve irányított és az első 30 perc után 13–9-re vezetett.

A második félidő elején kicsit felzárkózott a svéd csapat, de 14–12 után ismét minden visszaállt a régi kerékvágásba és 21–13-ra ellépet a magyar együttes. Ezt követte egy újabb nehéz periódus, de Koronczai Petra góljaival és Zsigmond Panna nagy védéseivel végül hét perc szünet után ismét jöttek a magyar gólok és a 28–24-es siker.

A második játékrész elején 14–12-re feljött az ellenfél, de utána több jó védekezésből megindulva 21–14-es előnyre tettünk szert. Ekkor úgy tűnt, eldőlt a mérkőzés, azonban a svédek Kajsa Lindberg Blohm és Kaja Stojilkovic góljaival egészen 21–19-re megközelítették a mieinket. Kiss Szilárdnak a harmadik időkérését is ki kellett használnia, de ami a fontosabb, hogy csapata megtörte hatperces gólcsendjét. Koronczai Petra fontos gólokat lőtt a hajrában, a mieink pedig végül 28–24-re nyertek.

A találkozó legjobbjának Zsigmond Pannát választották a szakértők.

A női kézilabda utánpótlásunk eredményei: U17-es és U19-es Európa-bajnoki cím 2019-ben, U20-as világbajnoki cím 2018-ban. Egészen szépnek ígérkezik a jövő!