Úszás: Hosszú Katinka és Szabó Szebasztián is remekelt a világkupában

Négy érmet, közte két aranyat  szereztek a magyar úszók a világkupa-sorozat csinani állomásának utolsó napján.

Fotó: MTI

Szabó Szebasztián remekelt az 50 méteres pillangóúszás döntőjében. A világbajnokságot ötödik helyen záró sprinter 22.93 másodperces idővel győzött, és mindössze három századdal maradt el a júliusban felállított magyar rekordjától.

Kettős magyar győzelmet hozott a 200 méteres női vegyesúszás. Hosszú Katinka ellentmondást nem tűrő versenyzéssel 2:09.41 másodperccel győzött, Jakabos Zsuzsanna előtt (2:13.32). Jakabos 100 pillangón is dobogós lett, 58.39 másodperces eredménye a harmadik helyre volt elég.

A világkupa következő állomása Szingapúrban lesz, ahol jövő héten versenyeznek majd a világ legjobb úszói.