BL-selejtező: egy jó iksz idegenben

A fővárosi együttes 1-1-es döntetlent játszott a Dinamo Zagreb otthonában a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik körében.

Rosszul kezdődött a Ferencváros számára az összecsapás, miután a Dinamo Zagreb már a negyedik percben előnybe került Dani Olmo góljának köszönhetően. A gyors gólt követően visszaállt a hazai együttes, és átadta a kezdeményezést a magyar csapatnak, azonban nagyobb helyzetet nem sikerült kialakítania a fővárosiaknak. A félidő vége előtt még Izet Hajrovics fejelt a kapu mellé, így 1-0-ás horvát vezetéssel zárult a félidő.

A fordulást követően továbbra is tartani tudta a labdát, aminek a 60. percben meg is lett az eredménye: Tokmac Nguen lövését még védeni tudta Dominik Livakovics, de  Sigér Dávid pont jó helyen volt és a kapuba tudta juttatni a labdát. Az egyenlítés után rögtön jöhetett volna a második hazai találat: Lasha Dvali és Marcel Heister hozott össze egy helyzetet a Dinamonak, azonban Izet Hajrovics a felső kapufát lőtte telibe.

Végül újabb gól nem született, így jelenleg a Ferencvárosnál az előny az idegenben szerzett gól miatt. A visszavágót egy hét múlva, augusztus 13-án rendezik a Groupama Arénában.

Dinamo Zagreb (horvát)-Ferencvárosi TC 1-1 (1-0)
Zágráb, 14 283 néző, v.: Raczkowski (lengyel)
Dinamo Zagreb: Livakovic - Stojanovic, Leskovic, Peric, Leovac - Gojak (Moro, 69.), Ademi, Dani Olmo - Hajrovic (Majer, 69.), B. Petkovic (Gavranovic, 76.), Orsic
Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister - Haratin, Sigér - Zubkov, Skvarka (Ihnatenko, 89.), Nguen (Civic, 83.) - Szihnyevics (Lanzafame, 78.)
Gólszerzők: Dani Olmo (8.), illetve Sigér (59.)
Sárga lap: Moro (81.), illetve Sigér (4.), Haratin (29.), Skvarka (37.), Szihnyevics (53.), Zubkov (93.)