Négy újabb halott Magyarországon
744 főre nőtt a hazánkban beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma, elhunyt újabb négy idős krónikus beteg, és 67 főre emelkedett a gyógyultak száma.

Úszás: óriási világrekorddal lett világbajnok Milák Kristóf!

Milák Kristóf óriási 1:50,73-as világrekorddal nyerte meg a 200 méteres pillangóúszás döntőjét a dél-koreai világbajnokságon.

Milák Kristóf a 200 pillangó világranglista-vezetőjeként érkezett Dél-Koreába. A magyar úszó Európa-bajnokhoz méltó módon elsőként jutott tovább az előfutamokból és a középdöntőből is. A második úszása során majdnem két testhossznyi különbséggel utasította maga mögé az olimpiai bajnok Chad Le Clos-t.

Fotók: MTI

A döntő során a dél-afrikai vetélytárs rajtolt a legjobban és 50 métert követően fél másodperccel vezetett Milák előtt. A tempó óriási volt, az első három világrekordon belül fordult. 100-nál Milák elkezdett egyre inkább zárkózni vetélytársára, majd a fordulót követően az élre állt. A Budapest Honvéd úszója folyamatosan növelte az előnyét és már csak Michael Phelps világcsúcsával versenyzett.

Milák Kristóf végül 1:50,73-as időeredménnyel, óriási világcsúccsal nyerte meg élete első világbajnoki címét. A magyar úszó az első lett a világon aki 1:51-en belül teljesítette a 200 pillangót, és elvette Phelps 2009-ben úszott rekordját.

Másodikként a japán Szeto Daija végzett míg harmadikként Chad Le Clos ért célba, jelentős lemaradással. Kenderesi Tamás erejét felőrölte, hogy délelőtt szétúszásban kellett részt vennie, így a döntő másik magyar résztvevője végül nyolcadikként ért célba.