Vízilabda: világbajnoki elődöntős a női válogatott!

A magyar női vízilabda-válogatott óriási küzdelemben 7-6-ra legyőzte Olaszországot és így bejutott a világbajnokság legjobb négy csapata közé.

Fotó: Derencsényi István/FINA

Az előző világbajnoksághoz illetve a tavalyi Európa-bajnoksághoz hasonlóan ismét összekerült a magyar és az olasz válogatott. A mieink ugyan eggyel több mérkőzést vívtak, mint az eddig veretlen ellenfél, ám a hollandok és az oroszok kiesése megmutatta, hogy semmit nem számít a csoportelsőség.

Nagyszerűen kezdődött magyar szempontból a mérkőzés: Illés Anna révén hamar megszerezte a vezetést a magyar csapat, majd Leimeter Dóra is feliratkozott a góllövők közé. Az  olaszok ugyan szépítettek, de a harmadik magyar emberelőny sem maradt kihasználatlanul, miután Gurisatti Gréta vette be az ellenfél kapuját. Újabb olasz találatot követően Keszthelyi Rita bizonyította, hogy a magyarok akcióból is tudnak gólt szerezni, így nyolc perc után 4-2 állt az eredményjelzőn.

Aki azt hitte, hogy sokgólos lesz ez a mérkőzés az a második negyedben már beláthatta, hogy tévedett. Rengeteget hibáztak a csapatok, Gangl Edina illetve Giulia Gorlero is kiválóan védett. A magyar kapus 150. meccsét játszotta a válogatottban, és eddigi legjobb teljesítményét nyújtotta az idei vb-n. Az olaszok kihasználták a magyarok hibáit, Chiappini emberelőnyből, Emmolo akcióból talált be (szerencsés módon), de Szilágyi Dorottya gondoskodott arról, hogy a magyar csapat vezessen a nagyszünetben.

Fordulás után sem változott a helyzet és ez kedvezett a magyaroknak. Csapatunk támadójátéka ugyan helyenként döcögött, de ami nem ment elől, azt hátul tökéletesen kompenzálták a játékosok. Erre a legjobb példa Vályi Vanda teljesítménye: a válogatott leggyorsabb játékosa két óriási blokkal hívta fel magára a figyelmet. Tabani révén ugyan az olaszok egyenlítettek, ám Gurisatti Gréta büntetőből ismét a mieinket juttatta vezetéshez.

Nem sikerült azonban növelni az előnyt a zárónegyed elején és Quirolo kiegyenlített. A csata hevében mindkét válogatott elveszítette egy-egy kulcsemberét: a magyarok közül Szilágyi, az olaszok közül Bianconi pontozódott ki. Az itáliaiak fizettek meg jobban ezért a hibáért, mivel Leimeter Dóra ismét vezetéshez juttatta a magyarokat. A véghajrában aztán Gangl Edina két óriási védéssel tovább növelte szerepét a mai mérkőzésen és végül nem tudtak egyenlíteni az olaszok.

Magyarország női vízilabda-válogatottja 7-6-os győzelemmel jutott a világbajnokság legjobb négy közé. A magyar csapat hat év után játszik ismét elődöntőt világbajnokságon, az ellenfél Spanyolország lesz szerda délelőtt.

Olaszország-Magyarország 6-7 (2-4, 2-1, 1-1, 1-1)
Gólszerzők: Avegno, Picozzi, Chiappini, Emmolo, Tabani, Queirolo,  ill. Gurisatti 2, Leimeter 2, Illés, Keszthelyi, Szilágyi