Úszás: Hosszú Katinka sorozatban negyedszer is a 200 vegyes világbajnoka!

Hosszú Katinka aranyérmet szerzett a Dél-Koreában rendezett világbajnokságon, miután megnyerte a 200 méteres vegyesúszás döntőjét.

Fotó: MTI

Hosszú Katinka óriási favoritnak számított a 200 vegyes döntője előtt. A háromszoros olimpiai bajnok magyar úszónő a legutóbbi három vb-n (2013, 2015, 2017) egyaránt aranyérmes lett ezen a távon, ráadásul a többiek meg sem tudták közelíteni eddigi két klangdzsui úszása során. Hosszú az előfutamban minden idők hetedik legjobb idejével ment tovább, majd 1,5 másodperccel úszott mindenkinél jobbat a középdöntőben.

A döntőben a pillangós résztávnál Hosszú a negyedik helyen fordult, majd a hátúszást követően feljött a második-harmadik pozícióba. A mellúszó résztávon egyértelműen kiemelkedett és a gyorsra már majdnem egytesthossznyi előnnyel fordult. A többiek nem igazán tudták megközelíteni, így 2:07.53-es időeredménnyel elsőként csapott a célba.

Hosszú Katinka így Barcelona, Kazany és Budapest után Kvangdzsuban is megnyerte a 200 méteres vegyesúszást és immáron nyolcszoros világbajnoknak vallhatja magát.

Szabó Szebasztián szintén döntőt úszott a mai napon. A vajdasági születésű, idén állampolgárságot kapó úszó 50 méter pillangón az ötödik helyen végzett 22.90-es országos csúccsal.

Kozma Dominik a 200 méteres gyorsúszásban 1:45.57-ös idővel hatodikként jutott be a döntőbe. Bohus Richárd hiába úszott új egyéni csúcsot 100 méteres hátúszásban, 53.94-es ideje nem volt elég a döntőhöz.