Wimbledon: Halep esélyt sem hagyott Williamsnek

Simona Halep nyerte a női egyest a Wimbledoni Teniszbajnokságon, miután a döntőben két sima szettet követően legyőzte Serena Williamst.

Fotó: AFP

Serena Williams eddig 23 Grand Slam-trófeát nyert egyéniben, így egyetlen sikerre van Margaret Court mögött. A US Open botrányos döntője óta első GS-fináléját játszó amerikai legenda ellenfele Simona Halep volt a wimbledoni fináléban. A két játékos eddigi tíz mérkőzéséből kilencet Williams nyert és így inkább őt tartották a favoritnak.

Halep igyekezett hamar rácáfolni az esélyekre és alig 11 perc alatt dupla brékelőnyt harcolt ki magának. (Érdekesség egyébként, hogy Serena a meccs előtt kiemelte, hogy román ellenfele amikor legyőzte, akkor nagyon sima meccset vívtak.) Halep könnyedén tartotta meg a 4:0-s előnyt és végül alig huszonhat perc alatt behúzta az első szettet 6:2-vel.

A második játszma első négy játéka során mindkét játékos hozta az adogatását, ekkor azonban Halep elnyerte ellenfele szerváját. A korábbi világelső már eddig is fölényben volt, ám miután az amerikai nem tudott visszabrékelni még közelebb került a győzelemhez. Ezután Williams megint képtelen volt hozni az adogatását majd Halep kiszerválta a meccset. A döntő 56 perc alatt ért véget.

Simona Halep második Grand Slam-trófeáját nyerte meg a mai napon, egy évvel ezelőtt a Roland Garroson diadalmaskodott. Serena Williamsnek még várnia kell, hogy ő legyen Court mellett minden idők legeredményesebb női játékosa. Ő hat győzelme mellett eddig négyszer veszített a tenisz szentélyében.