Nemzetek Ligája: Portugália az első győztes

Portugália nyerte az első Nemzetek Ligája döntőjét miután a portói döntőben 1-0-ra legyőzte Hollandiát.

Portugália és Hollandia jutott be először a Nemzetek Ligája fináléjába. A házigazdák Svájcot győzték le az elődöntőbe 90 perc alatt, így pihentebbek lehettek mint a hollandok akik egy nappal később 120 perc után mentek tovább az angolok ellen. A portói Dragao Stadion természetesen megtelt a döntőre. A mérkőzést a spanyol Alberto Undiano Mallencó vezette, aki 45 évesen utolsó találkozóján fújta a sípot.

A hazaiak egyértelműen fölényben futballoztak az első félidőben és többször is próbára tették a holland védelmet. Jasper Cillessennek a 29. percben kellett először nagyot védenie Jose Fonte próbálkozásánál. A holland hálóőr Bruno Fernandes eszén is túljárt és így gól nélküli döntetlennel zárult az első félidő.

A második félidő eleje szintén kevés eseményt hozott aztán a 60. percben vezetéshez jutottak a portugálok: Goncalo Guedes lövésébe a holland kapus már csak beleérni tudott.

A gól után a portugálok nem törték magukat mivel a hollandok nem igazán tudtak mit kezdeni a védelmükkel. A vendégek a 71. percig még csak kaput eltaláló lövésig sem jutottak, de Rui Patriciót a későbbiekben sem tették igazán próbára. Egy-egy esetben a csapatok tizenegyest reklamáltak a játékvezetőnél, ám a VAR-rendszer alapján nem volt szabálytalanság egyik szituációban sem.

A hollandok a ráadásban még megpróbáltak támadni, de nem jutottak eredményre, így Portugália az Európa-bajnokság után a Nemzetek Ligáját is megnyerte.

Portugália–Hollandia 1-0 (0-0)

Porto, Sárkány Stadion, 43 199 néző, v.: Alberto Undiano Mallenco (spanyol)
Portugália: Rui Patrício – Semedo, Rúben Dias, Fonte, R. Guerreiro – Danilo, W. Carvalho (R. Neves, 93.), B. Fernandes (J. Moutinho, 81.) – C. Ronaldo, G. Guedes (R. Silva, 75.), B. Silva
Hollandia: Cillessen – Dumfries, De Ligt, van Dijk, Blind – De Roon (L. de Jong, 81.), F. de Jong, Wijnaldum – Bergwijn (Van de Beek, 60.), Depay, R. Babel (Promes, a szünetben)

Gólszerző: Guedes (60.)
Sárga lap: Dumfries (88.), van Dijk (91.)