Labdarúgás: hozta a kötelezőt a magyar válogatott Bakuban (videó)

A magyar labdarúgó-válogatott a duplázó Willi Orban és az újonc Holman Dávid góljainak köszönhetően 3-1-re győzött Azerbajdzsánban Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen.

Fotó: MTI

A magyar válogatott története során eddig ötször mérkőzött Azerbajdzsánnal és valamennyi alkalommal győzni tudott. Hatodik alkalommal szintén a mieink voltak az esélyesek, Marco Rossi szövetségi kapitány azonban egyáltalán nem írta le az ellenfelet.

Az első percek során inkább a mezőnyjáték dominált, a csapatok nem igazán jelentettek veszélyt a kapukra. A 18. percben aztán a magyar csapat megszerezte a vezetést: Dzsudzsák Balázs beadását Willi Orban fejelte a kapuba.

A magyar csapat mezőnyfölényben futballozott az első félidőben, ám igazán veszélyes helyzetet a gól után nem tudott kialakítani, így 1-0-ra vezetett 45 percnyi játékot követően.

A második félidő elejét aztán megnyomta a vendégcsapat és egy szögletet követően az előre húzódó  Willi Orban gyötörte a labdát az azeri kapuba. A Leipzig hátvédje ha nem ér bele a labdába, a játékszer valószínűleg akkor is a kapuban kötött volna ki Baráth Botond révén.

A 63. percben akár tovább is növelhette volna csapatunk az előnyét, ám Dzsudzsák szabadrúgása a kapufát találta el. A hazaiak ezt követően kezdtek el futballozni és a 71. percben szépítettek is: Agabala Ramazanov lövését Gulácsi Péter még védeni tudta, de a kipattanót  Mahir Madatov a kapuba vágta.

A bekapott gól azonban nem törte meg a magyarok lendületét és alig egy perccel később Holman Dávid visszaállította a kétgólos különbséget. A Slovan Bratislava játékosa először öltötte magára a válogatott mezét, és így emlékezetes debütálást produkált.

A gól után a játék leült, és mindkét csapat már úgy futballozott, mint akik a meccs végét várják. Az állóvizet a 87. percben a játékvezető törte meg, aki elküldte a kispadról a reklamáló Marco Rossit.

A magyar válogatott olasz trénere így feltehetőleg eltiltás miatt nem lesz ott a Wales elleni találkozón a kispadnál, ráadásul még egy felfüggesztett eltiltással is rendelkezik.

A magyar csapat végül 3-1-re legyőzte Azernajdzsánt, és így átvette a vezetést a selejteőcsoportban. A mieink kedden Wales ellen mérkőznek hazai pályán.

Azerbajdzsán-Magyarország 1-3 (0-1)