Megyei: „pofánvágta, leköpte, szembe verte, belerúgott”

Kecskés István

Nem könnyű a megyei helyzet. A magyar labdarúgás legalján, vagyis a Pest megyei IV. osztályban vasárnap csak 25 percig tartott a Szigetszentmárton–Szigetbecse találkozó. A hazai csapat a Facebookon, részletesen leírta, hogy mi is történt.

A szigetszentmártoniak fociztak volna (Fotó: Szigetszentmárton FC / Facebook)

Az 1–0-s hazai vezetésnél, a hazaiak beszámolója szerint a követlezők történtek (szószerinti idézet):

Szigetszentmárton FC 1:0 Szigetbecse SE
G. : Horváth M.

A mérkőzés 25. percében félbeszakadt mivel a vendég 8-as számú jatekosa Sindulár László egy szabálytalanságot nehezményezett és pofánvágta csapatunk 99-es számú játékosunkat Rozgics Zsoltot, majd 7-es számú jatekosunkat Farkas Istvánt leköpte és ököllel szembe verte ezek után a játékvezető kiállította, játékosnak ez nem tetszett és ezért belerúgott a játékvezetőbe. Ennek következményeként bíró lefújta mérkőzést!

Szövetség dönt a három pont sorsáról, de nem kérdés, hogy megkapjuk a pontokat.

A 23 éves Sindulár László nagy huncut lehet, mert ez már a hatodik piros lapja, a nem túl hosszú pályafutása alatt. Ha minden úgy igaz, ahogy leírták a mártoniak, akkor egy darabig nem kap majd újabbat.

De a leírtaknak minden szava arany! „Pofánvágta (…), leköpte (…), ököllel szembe verte (…)” – tegyük hozzá, Sindullár gyors lehetetett, mert csak ezen a ponton kapta meg a piros lapot, majd „belerúgott a játékvezetőbe”.

Sindulár sporttársnak nehéz napja lehetett, vagy hosszú volt a szombat éjszaka.