Kézilabda: magabiztos játékkal BL-döntős a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC 31-22 arányban legyőzte a Vipers Kristiansandot a Bajnokok Ligája elődöntőjében és így bejutott a holnapi fináléba.

Fotó: MTI

A négyszeres BL-győztes, kétszeres címvédő Győri ETO azzal a Vipers Kristiansanddal mérkőzött a  Final Four első elődöntőjében, amelyet a középdöntőben már kétszer is legyőzött.

Az első gólt ugyan a norvég csapat szerezte, de erre a győriek néggyel válaszoltak. Az öt gólt először a 12. percben érte el a különbség majd a differencia percről-percre nőtt a csapatok között. A Győrnek számára minden összejött az első félidőben és Brattset vezérletével a 25. percben már 5-15 állt az eredményjelzőn. (A Vipers volt a pályaválasztó hivatalosan.) Ez a különbség állandósult is az első félidő végéig, és a fordulásra 18-8-as magyar vezetéssel mehettek a csapatok.

A győri hölgyek a biztos vezetés tudatában sem álltak le és további két góllal lényegében eldöntötték a továbbjutás kérdését a 34. percre. A Vipersben volt annyi, hogy nem zuhantak össze és bár a győri játékosok továbbra is ki akarták szolgálni a közönséget, a különbség nem nőtt. Hiába küzdöttek azonban a norvégok, a differencia nem lett kisebb nyolc gólnál, így a véghajrában már csak a pontos végeredmény volt a kérdéses. A Győri Audi ETO KC végül 31-22-es győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája döntőjébe.

A mérkőzés legjobb gólszerzője a győri Kari Brattset lett nyolc találattal, de Görbicz Anita is hat alkalommal szerzett gólt az elődöntő során.

A győriek ellenfele a holnapi döntőben a Metz-Rosztov Don mérkőzés győztese lesz.

IPERS KRISTIANSAND (norvég)-GYŐRI AUDI ETO 22-31 (8-18)
Budapest, játékvezetők: Alpaidze, Berezkina (oroszok).
VIPERS: Lunde, Fagerheim (kapusok), Arntzen 5, Aune 2, Jonassen, Kristensen 1, Morais, Naes Andersen, Olsen, Refsnes 1, Reistad 3, Sulland 3, Tomac 2, Waade 3, Yttereng 2. Edző: Ole Gustav Gjekstad.
GYŐR: Leynaud, Kiss É., Grimsbö (kapusok), Amorim 4, Bódi 4, Brattset 8, Fodor 1, Görbicz 6, Groot 1, Hansen 1, Kneliková 1, V. Kristiansen 1, Mörk 1, Oftedal 1, Pintea 1, Tomori 1. Edző: Danyi Gábor.

Kiállítások: 10, ill. 3 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 7/6.