Bajnokok Ligája: fantasztikus meccs Liverpoolban! Videó!

Kecskés István

Elképesztő meccsen 4–0-ra nyert a Liverpool, így 4–3-as összesítéssel kiejtette a Barceloánt a BL-ből. Fantasztikus meccs volt!

Nem sokan gondolták volna, hogy az első meccsen aratott 3–0-s Barcelona sikert követően komoly sansza lehet a Liverpoolnak. Különösen úgy, hogy Mohamed Szalah és Firmino is kihagyta a meccset sérülés miatt.

Ehhez képest Origi a hetedik percben elkezdte ledolgozni a hátrányt.

Hihetetlen iramot hozott az első félidő. Mindkét csapat nagyot harcolt, de a vendégeknek helyzete sem volt, igaz Ter Stegen felszerelése sem lett túl koszos. Aztán a második félidőben jött Wijnaldum és döbbenetes dolgot produkált.

Előbb az 54. percben talált be.

Majd az 56. percben is. Ezzel kiegyenlítette a hátrányt.

Tegyük hozzá, hogy korábban sem a duplázó, sem az ekkor még csak egygólos Origi nem talált be a Bajnokok Ligájában.

És aztán eljött a 79. perc és minden idők legpofátlanabb BL-elődöntőben szerzett gólja. Alexander-Arnold úgy csinált a szögletnél, mintha nem akarná elvégezni, aztán visszalépett, beadta Origi meg bevarrta.

4–0! A Liverpool megcsinálta a lehetetlent! A Messivel, Suárezzel és a többiekkel felálló Barcelona ellen 0–3-ról fordított. Történelmi siker!