BIrkózás: Németh Zsanett bronzérmes, Barka Emese döntős az Európa-bajnokságon

A nehézsúlyban induló Németh Zsanett bronzérmet szerzett a Bukarestben rendezett birkózó Európa-bajnokságon miután a bronzmeccsen fölényesen legyőzte norvég ellenfelét.

Fotó: m4sport.hu

Az UTE birkózónője a bronzmérkőzésen a norvég Iselin Maria Moen Solheim ellen küzdött és a mérkőzést végig dominálva végül 6-1-re győzött. Az UTE versenyzőjének ez a második érme kontinensviadalokról, két évvel ezelőtt másodikként zárt.

Ez a magyar küldöttség második érme Bukarestben, tegnap a szabadfogású 76 kg-os Veréb István szerzett bronzérmet. A holnapi nap folyamán a magyar érmek száma mindenképpen nőni fog mivel az 57 kilós Barka Emese döntőben küzdhet.

A mai nap során az 59 kilósok között Galambos Ramóna is a bronzéremért mérkőzött, ő azonban veszített és végül az 5. helyen zárt.

Barkán kívül holnap a kötöttfogásúaknál Andrási József (55 kg), Kovács Bence (63), Szabó László (77), Szilvássy Erik (87) és Lám Bálint (130) szerepel, míg a hölgyeknél Sastin Marianna (62 kg) küzd a vigaszágon.