Labdarúgás: kijutott az Európa-bajnokságra az U17-es válogatott

Az U17-es magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra győzött Bosznia-Hercegovina ellen és így kijutott az Európa-bajnokságra.

Fotó: mlsz.hu

Miután a magyar csapat legyőzte a norvégokat, így azzal a tudattal léphettek pályára a játékosok Telkiben, hogy mai sikerük és a belgák mai pontszerzése esetén kijutnak az Európa-bajnokságra.

Az első meccshez képest Balogh Botond eltiltás miatt nem léphetett pályára,  Molnár Rajmund és Komáromi György viszont bekerült a kezdőcsapatba.

Az első 20 percben a magyar csapat irányította a játékot. A góllövéshez legközelebb Molnár Rajmund járt, de nem tudott a kapuba találni. Ezt követően kiegyenlítettebbé vállt a játék, de sokáig nem változott az eredmény.

A hazaiak végül a 37. percben szerezték meg a vezetést, amikor is Zuigeber Ákos kapáslövése talált utat a bosnyák kapuba.

Preisinger Sándor a szünetben kettőt is cserél, azonban a játékrészt a vendégek kezdték egy nagy helyzettel, de Hegyi Krisztián védésével sikerült tartani az eredményt.

Ezt követően megint a mieink futballoztak mezőnyfölényben de Németh András nem tudta eldönteni a mérkőzést. A bosnyákok ugyan a meccs végéig támadtak, de nem változott az eredmény, így az U17-es válogatott kijutott az Írországban rendezett Európa-bajnokságra.

Magyarország-Bosznia-Hercegovina 1-0

Telki, Globall Football Park, 350 néző. Vezeti: Krogh (dán)
Magyarország:
Hegyi K. – Buna, Horváth M., Posztobányi, Orosz D. (Hosszú, a szünetben) – Kosznovszky, Tóth B. (Dávid Z 85., Kata, Komáromi (Németh A, 47.) – Molnár R., Zuigéber. Szövetségi edző: Preisinger Sándor