Labdarúgás: fantasztikus győzelem Horvátország ellen!

A magyar labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezőkör legnagyobb meglepetését okozva Budapesten 2-1-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Horvátországot.

Fotó: MTI

Magyarország-Horvátország 2-1 (1-1)

-----------------------------------
Groupama Aréna, 22 ezer néző, v.: William Collum (skót)
Magyarország: Gulácsi Péter - Lovrencsics Gergő, Baráth Botond, Willi Orbán, Kádár Tamás - Pátkai Máté, Nagy Ádám - Dzsudzsák Balázs (Bese Barnabás, 85.), Szoboszlai Dominik (Kalmár Zsolt, 65.), Nagy Dominik (Varga Roland, 40.) - Szalai Ádám
HorvátországLovre Kalinic - Tin Jedvaj (Bruno Petkovic, 78.), Dejan Lovren, Domagoj Vida, Borna Barisic (Marin Leovac, 30.) - Luka Modric, Marcelo Brozovic - Ante Rebic (Josip Brekalo, 67.), Ivan Rakitic, Ivan Perisic - Andrej Kramaric

gólszerzők: Szalai (34.), Pátkai (76.), illetve Rebic (13.)
 sárga lap: Dzsudzsák (63.), illetve Lovren (82.)

Története során tizedik alkalommal mérkőzött egymással Magyarország és Horvátország. A magyar csapat utoljára még 1941-ben tudta legyőzni mai ellenfelét. A mérkőzés előtt Dzudzsák Balázs csapatkapitányt köszöntötték, aki a 100. mérkőzésén lépett pályára a nemzeti csapatban.

A mérkőzés iramára az első perctől kezdve nem lehetett panasz. Az első nagy lehetőség a vendégek előtt adódott amikor Baráth hibáját kihasználva Kramaric állította feladat elé Gulácsit. Ezt követően a hazaiak kezdték átvenni a játék irányítását és több veszélyes szituáció is kialakult a térfélen.

A vezetést azonban mégis a horvátok szerezték meg a vezetést miután a 13. percben egy kapu utáni kavarodást követően hiába tisztázott Lovrencsics, Modric passzából Rebic belőtte az ellenfél vezető gólját. A találat után a magyarok lest reklamáltak, ám a visszajátszás után jól látszott, hogy Nagy Ádám a földön fekve a tizenhatoson kívül előrébb volt mint a gólszerző.

A magyar csapat nem zavarodott meg a góltól és hátrányban sem került alárendelt szerepre. Szalai továbbra is veszélyt jelentett az ellenfél kapujára, de Nagy Dominik és Dzsudzsák Balázs is roppant aktívan futballozott. A 34. percben aztán a két veterán összjátéka végén Szalai ki tudott egyenlíteni. Az első félidő krónikájához tartozik, hogy Nagy Dominiket sérülés miatt le kellett cserélni.

A második félidő elején a horvátok többet birtokolták a labdát. Egy labdavesztést követően alakult ki egy veszélyes horvát lehetőség majd a hazai csapat kissé beszorult a saját térfelére. A védekezés viszont stabil maradt és így a horvátok meddő fölénybe kerültek csak.

A 76. percben aztán szinte a semmiből megszerezték a vezetést a mieink: Dzsudzsák szögletét követően az a Pátkai Máté kotorta a labdát a horvát kapuba aki ma tudta meg, hogy kezdeni fog, és aki eddig még nem szerzett gólt válogatott mezben.

A hajrában aztán egy újabb veszélyes lehetőség után újfent gólt kiáltott a Groupama Aréna közönsége, de Kalmár Zsolt lehetőségét Ivan Rakitic a gólvonalról vágta ki, így nyílt maradt a mérkőzés. A vb-ezüstérmes horvátok azonban nem tudtak egyenlíteni a hátralévő időben így a magyar válogatott bravúros győzelmet aratott.