Női kézilabda BL: csoportelsőként jut tovább a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC 27-25-re győzött Bukarestben a CSM Bucuresti elleni rangadón és így csoportelsőként jutott tovább a Bajnokok Ligája középdöntőjéből.

Fotó: a Győr hivatalso Facebook oldala

A forduló rangadóján mindkét csapatból hiányzott több sztárjátékos is: a győrieknél Nora Mörk, Amandine Leynaud, Eduarda Amorim és Fodor Csenge, míg a bukarestieknél Cristina Neagu, Majda Mehmedovic és Sabina Jacobsen nem tudott pályára lépni valamilyen sérülés miatt.

A mérkőzést a CSM kezdte jobban és a győriek csak a 11. percben vezettek először. 21 percnyi játékot követően az ETO kétgólos hátrányba került, ám az utolsó kilenc percben az ETO nem kapott gólt viszont hatot is szerzett. Nagyszünetben 14-10-es vendégvezetéssel fordultak a csapatok.

A második félidő elején két győri emberelőny is kihasználatlanul maradt, a románok pedig egy 5-0-s szériával egyenlítettek. Veronica Kristiansen  és Nycke Groot vezérletével a vendégeknek sikerült átlépniük a holtpontjukon és újfent magukhoz ragadták a játék irányítását. Az ETO a hajrában már négy góllal is vezetett, végül 27-25-re nyerte meg a mérkőzést.

A címvédő Győr ezzel a győzelemmel bebiztosította, hogy a középdöntős csoportot megnyerve jut a negyeddöntőbe. A győriek jövő héten a Ferencvárost fogadják.

Végeredmény:

CSM Bucuresti-Győri Audi ETO KC 25-27 (10-14)
a Győr gólszerzői: Groot 8, Kristiansen, Oftedal 4-4, Knedlikova, Tomori 3-3, Hansen, Pintea 2-2, Görbicz 1