A Sepsi OSK lepofozta a Steaua utódcsapatát (videó)

Ragnar Volarus

Nagyon nem jó mostanában bukaresti labdarúgónak lenni. Legutóbb a Román Kupában a harmadosztályú Csíkszereda tört borsot a Dinamo Bukarest orra alá, most pedig az első osztályban a Sepsi OSK verte az FCSB csapatát. (A Fotbal Club FCSB - korábban FC Steaua Bukarest - 2017 áprilistól van hivatalosan bejegyeztetve.)

A hazaiak 2-0-ás előnnyel vonultak a szünetre, Vasvári és Stefan találataival, majd röviddel a szünet után Tandia büntetőjével már három volt az előny. A bukarestiek Coman góljával szépítettek, majd a 88. percben Rusescu góljával egyre csökkentették a hátrányt. A ráadás negyedik percében viszont érkezett Mensah, amivel 4-2-re behúzta a meccset a Sepsi OSK. Ezzel végleg lezárva a hétvégi román centenáriumi ünnepségeket. Hajrá magyarok!

Román 1. liga

Sepsi OSK-FCSB 4-2 (Vasvari 32., Stefan 36., Tandia 53. - büntetőből, Mensah 94. illetve Coman 61., Rusescu 88.)

A bajnokságot a CFR Cluj vezeti 39 ponttal a 34 pontos FCSB előtt, a Sepsi 27-el az ötödik.

A meccs után így ünnepelt a hazai csapat.