Közel volt a fehérvári bravúr Londonban – videó

Kecskés István

A Vidi hősiesen védekezett a Chelsea ellen, de egy alkalommal a londoni védelem kijátszott a védelem figyelmét.

Fotó: MTI

Egészen jól kezdődött a Vidi számára a Chelsea elleni EL-találkozó, hiszen a fehérvári csapat gyorsan elvégezhetett két szögletet, igaz ezekből komoly veszély nem alakult ki. Ezt követően azonban a londoni együttes egyértelmű és komoly fölénybe került. Ugyanakkor az első félidő legnagyobb helyzete a magyar gárda előtt alakult ki, de Nego hiába csinált két cselt a tizenhatoson belül, a lövése gyenge volt. Előtte persze Morata két alkalommal is ziccerben volt, de elsőre nem talált kaput, aztán meg Tomas Tujvel védett.

A fordulás után a Vidi kezdett jobban: Nego lövését védte Kepa. Aztán persze ismét a londoniak kerültek fölénybe, főleg miután Eden Hazard is beállt az együttesbe.

A Vidi a 70. percig bírta a védekezést, ekkor viszont Morata közelről a kapuba lőtt.

A hajrában volt lehetősége a Vidinek az egyenlítésre, de Kovács István nyolc méteres lövése után Kepa vetődve hárított.

Összeségében a magyar bajnok nem vallott szégyent, ennél sokkal nagyobb különbség van a két csapat között.