Veretlenül világbajnok a junior női kézilabda-válogatott!

A magyar lányok másodszor is legyőzték a debreceni U20-as világbajnokságon Norvégiát és felültek a világ trónjára.

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Fantasztikus játékkal, nyolc góllal múlta felül Norvégiát a magyar női junior kézilabda-válogatott a debreceni világbajnokság csoportkörében, Vlagyimir Golovin együttese 35-27-re verte meg akkor az északiakat, a norvégoknak pedig a döntőben nyílt lehetőségük a visszavágásra.

Arra persze lehetett számítani, hogy a támadójátékunk kevésbé lesz lehengerlő a fináléban mint szűk egy héttel ezelőtt, ám hiába szerezték a norvégok a döntő első gólját, zsinórban négy találattal válaszoltunk. Klujber Katrin főszereplésével 4-1-re, majd 5-2-re is vezettünk, ezt követően viszont magukra találtak a norvégok.

Elsősorban Henny Ella Reistad távoli lövéseivel nem tudott mit kezdeni sem a magyar védelem, sem Suba Sára a kapuban, 6-6 után, kettős norvég emberhátrányban is betalált többek között a tehetséges játékos. Ettől a pillanattól kezdve nem is engedte ki a vezetést a kezéből a vendég csapat az első játékrészben, igaz, ellépniük sem sikerült: a szünetre 12-10-es norvég előnnyel vonultak a felek.

Akárcsak az előző mérkőzéseken, ezúttal is összeszedettebben futott ki a második félidőre a magyar csapat, 16-15-nél pedig ismét sikerült átvennünk a vezetést. Ehhez persze kellett egy kétperces norvég kiállítás is, ugyanakkor tíz perc alatt mindössze három góllal lőttünk kevesebbet, mint az első fél órában.

A találkozó fordulópontját Lakaros Rita szerencsétlen sérülése jelentette, a magyar válogatott egyik legjobbja csúnyán ütközött védőjével, aminek következtében kórházba is kellett szállítani. Ekkore 21-18-ra vezetett Golovin Vlagyimir csapata és egy norvég időkérés ellenére sem változott a játék képe. A magyar lányokat egyre inkább hajtotta a lendület, a norvégok pedig egyre bizonytalanabbul kézilabdáztak, megérkeztek Suba Sára védései is és öt perccel a mérkőzés vége előtt már lehetett sejteni, hogy hatalmas győzelem kapujában állunk - öt perc alatt öt gólt kellett volna ledolgoznia a norvégoknak.

A magyar női junior kézilabda-válogatott 2001 és 2003 után harmadszor játszott döntőt a korosztályos világbajnokságon, 17 és 15 évvel ezelőtt azonban kikapott Oroszországtól. Golovin Vlagyimir szövetségi edző csapata százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg a debreceni tornát, korosztályváltás miatt pedig ez volt az utolsó mérkőzése.

A torna álomcsapatába három magyar játékos került be: a legjobb balátlövő Háfra Noémi, a legjobb jobbszélső Faluvégi Dorottya, a legjobb beálló pedig Pásztor Noémi lett.

Női junior kézilabda-világbajnokság, döntő:

Magyarország-Norvégia 28-22 (10-12)
Gólszerzők: Háfra, Klujber 8-8, Lakatos 4, Fodor 3, Pásztor, Szabó K. 2-2, Faluvégi 1, illetve Reistad 7, Jacobsen 4, Gabrielsen, Ellertsen, Fossheim 2-2, Olsen, Hovland, Nestaker, Lund, Syverud 1-1