Női junior kézilabda-vb: döntőben a magyar válogatott!

Fantasztikus mérkőzésen  a magyar női junior kézilabda-válogatott legyőzte Dél-Koreát és így bejutott a világbajnokság döntőjébe. A házigazda ellenfele a fináléban Norvégia lesz.

Fotó: MTI

Magyarország-Dél-Korea 30-25 (14-11)

A magyar szurkolók olyannyira biztosak voltak az eddig hibátlanul menetelő csapat döntőbe jutásában, hogy nemcsak a mai második elődöntőre, de a holnapi fináléra is minden jegy elkelt Debrecenben.

Kim Je Dzsin góljával a koreaiak szerezték meg a vezetést, de Háfra és Pátszot góljaival a mieink hamar fordítani tudtak. Háfra második gólját követően először volt két gól a differencia a két csapat között. Sokáig nem sikerült őrizni a kétgólos előnyt, de az ellenfél csak a 13. percben tudott kiegyenlíteni. A magyar csapatot az sem zavarta meg, hogy  Szong Hje Szu találatával rövid időre előnybe került Dél-Korea. 8-8 után Háfra, Kácsor és Klubjer is gólt szerzett a magyar játékosok közül, a 24. percben pedig Kácsor révén már négy gól volt a magyar előny (13-9). A félidő végére az ázsiaiak megint feljebb jöttek, de Lakatos gólja azt jelentette, hogy a hazai csapat 14-11-re vezet 30 perc után.

Klujber góljával kezdődött a második félidő, a koreaiak azonban hamar visszazárkóztak 15-13-ra. Ezt követően percekig két és három gól között ingadozott a különbség, ezért is volt fontos, hogy Fodor 18-15-nél betalált. Innentől kezdve egyre inkább irányítani tudta a magyar csapat a játékot, a 40. percben pedig már öt gól volt a mieink fórja. Dél-Korea innen már csak három gólra tudott visszajönni. A meccs a véghajrát megelőzően dőlt el: három percen belül Klubjer, Kuti és Lakatos is betalált és hamar 27-21-re módosult az eredmény. A magyar csapat nem állt le, a koreaiak viszont hibáztak is, a hazaiak viszont közönségszórakoztató játékkal rukkoltak ki az utolsó percekre is. A mieink utolsó gólját Háfra szerezte amivel 30-24 lett az eredmény, a végeredményt végül  Sin Da Re állította be az 57. percben.

A magyar női junior kézilabda-válogatott története során harmadszor (2001 és 2003 után) játszhat döntőt a világbajnokságon. A döntőben Norvégia lesz a házigazda ellenfele, a két csapat csoportmérkőzésén 35-27 arányú magyar győzelem született. A finálé szombaton 20 órakor veszi kezdetét.

a magyar gólszerzők: Háfra 7, Klujber 6, Lakatos 4, Kácsor, Faluvégi 3-3, Pásztor, Kuti 2-2, Márton, Fodor, Tóvizi 1-1