VB 2018: óriási meccs, nagy gólok, döntetlen a rangadón – videó

Kecskés István

Nagy meccset játszott egymással a portugál és a spanyol válogatott: 3–3 lett a vége, Ronaldo és Diego Costa volt a hős.

A negyedik percben vezetést szerzett Portugália és azt gondolhattuk, hogy a spanyolokat megfogta a vébé előtti hirtelen kapitánycsere, hiszen Fernando Hierrót szerdán nevezték ki a kispadra. Ugyanakkor Cristiano Ronaldo 11-esből szerzett gólja nem fogta meg a 2010-es világbajnokot, mert szép lassan átvette az irányítást.

Diego Costa előbb a 10., majd a 21. percben került helyzetbe, de ekkor még nem találta el a kaput a spanyol válogatott. Ellenben a 24. percben Diego Costa előbb egy kicsit leütötte Pepét, majd elfektetett két védőt és a kapuba vágta a labdát.

A spanyolok továbbra is lendületben maradtak, Isco még a lécet is eltalálta, onnan a gólvonalra pattant a labda, de a technika megmutatta, hogy nem volt bent a labda.

A 44. percben aztán Cristiano Ronaldo lőtt 20-ról egy közepeset, ami után De Gea bevédte a labdát.

A második félidőben némi taktikai harc után beindultak a spanyolok és három perc alatt megfordították a mérkőzést. Előbb Diego Costa duplázott az 55. percben: Busquets fejelte középre a labdát, amit a támadó közelről helyezett a hálóba.

Egy közeli után jött egy távoli. Az 58. percben Nacho lőtte ki a jobb alsót 20 méterről. A jobbhátvéd első gólja volt a válogatottban ez a bomba.

Úgy tűnt a spanyolok meg is nyerik a meccset, ám a hajrában szabadrúgáshoz jutott Portugália, amit Cristiano Ronaldo végzett el és nagy erővel a bal felsőbe lőtte a labdát.

Az Európa-bajnok Portugália és a 2010-es világbajnok Spanyolország óriási meccset játszott. Ronaldo a negyedik olyan játékos, aki négy egymást követő világbajnokságon gólt tudott szerezni, de ő az első, aki sorozatban nyolc nagy válogatott tornán betalált. A harmadik góljával pedig beérte a válogatottban szerzett gólok számának tekintetében Puskás Ferencet – immár 84 gólnál tart.

PORTUGÁLIA–SPANYOLORSZÁG 3–3 (2–1)

Szocsi, Fist Stadion.Vezeti: Rocchi (olasz)
PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Cédric, Pepe, Fonte, Guerreiro – Moutinho, B. Silva (Quaresma 69.), W. Carvalho, B. Fernandes (Joao Mário, 68.) – C. Ronaldo, Guedes. (André Silva, 80.) Szövetségi kapitány: Fernando Santos
SPANYOLORSZÁG: De Gea – Nacho, Piqué, S. Ramos, Jordi Alba – Busquets, Koke – Iniesta (Thiago Alcantara 70.), Isco, David Silva (Lucas Vázquez, 86.) – Diego Costa (Iago Aspas, 77.). Szövetségi kapitány: Fernando Hierro
Gólszerző: C. Ronaldo (4., 44., 88.– az elsőt 11-esből), ill. Diego Costa (24., 55.), Nacho (58.)
Sárga lap: B. Fernandes (28.), ill. Busquets (17.)