NB I: bebiztosította bajnoki címét a Videoton

A Videoton 2-0-ra győzött a Budapest Honvéd ellen a 32. fordulóban és ezzel bebiztosította bajnoki elsőségét. A fehérvári klub 2011 és 2015 után lett ismét a magyar pontvadászat legjobbja.

Fotó: MTI

Videoton-Budapest Honvéd 2-0

Felcsút, Pancho Aréna, 3200 néző. Játékvezető: Andó-Szabó.
Videoton: Kovácsik – Nego, Juhász, Vinícius, Stopira – Hadzic – Nikolov, Pátkai – Lazovics (Fiola, 87.) – Kovács I. (Varga J., 76.), Sz. Scsepovics (M. Scsepovics, 67.).
Budapest Honvéd: Gróf – Baráth, Kosút, Bobál – Kukoc (Danilo, 63.), Holender – Pölöskei (Szendrei, 88.), Heffler, Banó-Szabó (Májer, 75.) – Eppel, Lanzafame

Gólszerzők: Sz. Scsepovics (27.), Nikolov (80.)

Mivel a szabályok értelmében nem a gólkülönbség illetve az egymás elleni eredmény számít hanem a több győzelem így a fehérvári játékosok azzal a tudattal léphettek pályára a Pancho Arénában, hogy győzelmük esetén már biztosan bajnokok. A Videoton számára ráadásul a tavalyi bajnok ellen adatott meg az ünneplés lehetősége

Az első nagy helyzetre a 14. percig kellett várni amikor is Gróf futott alá Stopira beadásának, amely csak centikkel kerülte el a kaput. A 26. percben Lazovics került ziccerbe, ám nem tudta átemelni a budapestiek kapusát. Ami nem sikerült Lazovicsnak, az pillanatokkal később összejött Sztefan Scsepovicsnak, aki Pátkai passza után ünnepelhetett gólt. A Videoton kis híján az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, ám Stopira lövését Gróf bravúrral hárította.

Az 58. percben közel került az egyenlítéshez a Honvéd, ám Lanzafame ahelyett, hogy passzolt volna Eppelnek, távolról lőtt a kapu mellé. A 72. percben Vinicius növelhette volna csapata góljai számát, ám a magyar válogatott hátvédje a kapu fölé fejelt öt méterről. A 79. percben aztán végleg eldőlt a 2017/18-as bajnok kiléte: Pátkai Máté indításából Boban Nikolov szerzett gólt. A hátralévő időben nem született újabb találat, így a Videoton 2-0-s győzelemmel biztosította be története harmadik bajnoki címét.