Bajnokok Ligája: drámák és elképesztő gólok – videó

Kecskés István

Elképesztő kapusbakik és egy parádés gól: ennyi kellett a Real-sikerhez.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a BL kijevi döntőjében és az első félidő közepéig a Liverpool fölényben is volt a Real Madrid ellen. Aztán a 26. percben megtörtént az első dráma: Ramos a karjánál fogva a földre rántotta Mohamed Szalah-t, akit öt perccel később le kellett cserélni, mert megsérült a bal válla. Ezzel 44 gól távozott az angol csapatból.

A félidő hajrájában jött az újabb sérülés – a játékrészben mindössze 13 szabálytalanság volt – és Carvajalt is le kellett cserélni.

Persze futball is volt, de nem sok: csak egy kaput eltaláló lövést regisztrálhattunk, akkor Alexander-Arnold lőtt veszélyesen, de Navas védeni tudott.

A fordulás után aztán felpörögtek az események. Előbb Isco találta el a felső lécet, majd megszületett a BL-döntők történetének legbanálisabb gólja. Benzema indult meg középen, de hosszú volt a labda, amit Karius megfogott, majd kidobott. Igenám csak lábon találta az ott tébláboló Benzemát, akiről a kapuba pattant a labda.

Öt perccel később jött az egyenlítés. Milner jobb oldali szöglete után Lovren fejelt középre és az érkező Mané a bal alsóba passzolt.

Isco miután kihagyott egy újabb ziccert lement és bej9tt a helyére Bale, aki elképesztő gólt szerzett a 64. percben. Marcelo bal oldali beadása után a wales-i középről a kapu jobb oldalába ollózott.

A 84. percben aztán beteljesedett Karius drámája. Bale jó 30 méterről rálőtte a labdát, amit a német kapus beütött a saját kapujába. Elképeszőt potya volt ez is.

REAL MADRID–LIVERPOOL 3–1 (0–0)

REAL MADRID: K. Navas – Carvajal (Nacho, 37.), Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – Isco (Bale, 61.) – Benzema (Asensio, 89.), C. Ronaldo