Breaking: olimpiai bajnok a rövidpályás gyorskorcsolya váltó!!!

Elképesztő magyar siker született a pjongcsangi téli olimpián: aranyérmes lett a férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó!

Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Knoch Viktor és Burján Csaba (b-j), a phjongcshangi téli olimpia férfi 5000 méteres váltó rövidpályás gyorskorcsolyaversenyének döntője után a Kangnung Jégcsarnokban 2018. február 22-én.  Ez Magyarország történetének első téli olimpiai elsősége, és 1980 óta az első dobogós helyezése. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

A Liu Shaonlin Sándor, Liu Shaoang, Burján Csaba, Knoch Viktor négyes elképesztő versenyzéssel aranyérmet szerzett a férfi 5000 méteres rövidpályás gyorskorcsolyaváltók csütörtöki döntőjében a pjongcsangi téli olimpián.

Magyarország történetében még senkinek nem sikerült aranyérmet szereznie, legközelebb ehhez a Regőczy Krisztina, Sallay András jégtánc páros járt Lake Placidben 1980-ban, amikor ezüstérmet nyertek.

A váltó két ezüst és négy bronz után az ország történetének hetedik téli olimpiai érmét szerezte meg.