Pjongcsang 2018: Jászapáti Petra és Liu Shaolin Sándor is döntőben!

Kecskés István

Elképesztő bravúrt hajtott végre Jászapáti Petra, aki a rövidpályás gyorskorcsolya 1500 méteres számában.

Fotó: MTI

Jászapáti Petra sokáig csak a hatodik helyen utazott a többiek mögött, majd néhány körrel a vége előtt, mikor robbantott a mezőny, igyekezett előrébb lépni. A magyar korcsolyázó másfél körrel a vége előtt a negyedik helyre tornázta fel magát, amely B döntőt ért volna, ami a cél volt. Viszont az utolsó kanyarban a brit Elise Christie és a kínai Li Jinyu bukott, így Jászapáti másodikként ért célba és az olimpiai döntőben szerepelhet magyar idő szerint 13.09-kor!

A férfiaknál 1000 méteresen Liu Shaolin Sándor a második helyen végzett a futamában és így simán jutott be a legjobbak közé.