Rövid pályás úszó Európa-bajnokság: Hosszú Katinka ma is nyert két aranyérmet

Hosszú Katinka nagy fölénnyel nyerte a 200 méteres vegyesúszás fináléját, majd az 50 méteres hátúszás döntőjében sem talált legyőzőre. Verrasztó Evelyn előbbi versenyszámban ezüstérmet szerzett.

Hosszú Katinka először az 50 méteres hátúszás középdöntőjében állt rajtkőre. A magyar úszónő esélyeshez méltóan kiemelkedett a mezőnyből, és 26.26-os időeredményt elérve a legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba.

Alig félórával később Hosszú már a 200 méter vegyes fináléjában indult ahová délelőtt a legjobb időeredménnyel jutott be. A magyar klasszis óriási fölénnyel, osztálykülönbséget mutatva 2:04.43-as remek időeredménnyel nyerte a versenyszámot.

Verrasztó Evelyn végig az élmezőnyben tempózva versenyzett a döntőben, és remek hajrát követően a második helyen ért célba. (2:08,09.-es idővel.)

A program sűrűsége miatt az 50 hát döntőjét még ma megrendezték. 25 méternél még szoros volt a verseny, ám Hosszú Katinka végül 25.95-ös időeredménnyel elsőként csapott a célba. Hosszú időeredménye új magyar csúcsnak minősül.

Egy visszalépés miatt Cseh László elindulhatott az 50 méteres pillangóúszás középdöntőjében. A 33-szoros Európa-bajnok úszó középfutamában a 6. helyen végzett, így nem jutott döntőbe, viszont 22.88-as időeredménnyel új magyar rekordot úszott. A 200 pillangóra készülő úszó a 11. helyen végzett összesítésben.

Németh Nándor szintén visszalépés miatt indulhatott a férfi 100 gyors középfutamában és 47.06-os korosztályos magyar rekorddal jutott be a fináléba. A másik magyar induló Kozma Dominik 46.98-as idővel szintén finalista. A két magyar a második középdöntő harmadik illetve negyedik helyén végzett.

Földházi Dávid nem jutott be a 100 méteres vegyesúszás döntőjébe, miután a 10. helyen zárt a középfutamok során. A fiatal úszó  53.01-es időeredményével alig maradt el a magyar rekordtól.

Szilágyi Liliána a 100 pillangón 7. helyen végzett középfutamában, így kiesett.